Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Ціни на АЗС в Україні почали зростати: скільки коштує пальне 10 квітня

На території України є всі види пального, однак зовсім інша ситуація в тимчасово окупованих населених пунктах

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Ціни стали вищі

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні знову змінилися показники на ринку пального. Однак цього разу ціни не зменшилися, а стали навіть вищими.

Про це свідчать дані консалтингової групи А-95.

10 квітня середня вартість різних видів палива в Україні становить:

  • бензин А-95 преміум – 49,03 грн/л (+0,020%);

  • бензин А-95 – 47,03 грн/л (+0,149%);

  • бензин А-92 – 46,14 грн/л (+0,43%);

  • дизельне пальне – 47,13 грн/л (+0,064%);

  • автомобільний газ – 21,69 грн/л (+0,46%).

Ціни на пальне дещо зросли. Однак на території України є всі вищеперераховані види. Ба більше, ситуація має бути незмінною протягом найближчого часу, говорять експерти, адже запаси ще є.

Однак в тимчасово окупованих населених пунктах ситуація відрізняється. У Луганській, Донецькій та Херсонській областях не всюди є бензини А-95 преміум та А-92.

До кінця квітня ціни на пальне можуть не змінитися?

Раніше ми вже писали про те, що ціни на пальне цього місяця можуть майже не змінитися. Однак варто розуміти, що здешевшання мало б бути.

На зменшення ціни "натякало" кілька факторів із зовнішніх ринків. Наприклад, збанкрутувало кілька відомих банків, і це відобразилося на сировинному ринку. Також нафта пішла вниз, а відповідно, нафтопродукти теж подешевшали більше ніж на 10%

До того ж відбувся профіцит продукту в Східній Європі, адже вони придбали чимало пального в Росії перед санкціями. Помітили профіцит й на українському ринку.

Отже, усі розрахунки показують, що у квітні повинно було б бути зниження цін на нафтопродукти на заправках. Але аналітик консалтингової компанії "НАФТОРИНОК" Олександр Сіренко вважає, що цього не відбудеться. На це є кілька причин:

  • по-перше, держава не контролює ринок пального;
  • по-друге, оператори будуть довго тримати такі ціни й не знижуватимуть їх, адже таким чином вони компенсують падіння реалізації на заправках.

Детальніше про ситуацію на ринку пального ви можете прочитати в нашому матеріалі за посиланням.

Подорожчання не буде?

Також ми вже писали, що після появи інформації про те, що з 1 липня 2023 року ставка ПДВ на бензин, дизель та скраплений газ знову становитиме 20%, Верховній Раді запропонували зберегти пільговий режим оподаткування пального.

У пояснювальній записці зазначається, що економічна ситуація у країні на тлі війни з Росією суттєво не змінилася. Український бізнес продовжує страждати від руйнівних наслідків російської агресії. Отже, це рішення може негативно вплинути на рівень цін і фінансову стійкість суб’єктів господарювання. Деталі тут.

Раніше ми розповідали, на скільки може подорожчати бензин, якщо податок на додану вартість підвищать до 20%. Також ми розповідали, що буде з українською економікою наприкінці 2023 року.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.