Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Ризикуєте залишитись без дому: найбільш небезпечні методи обігріву взимку

Розповідаємо, на що треба звертати увагу під час обігріву квартири, щоб не нашкодити собі та помешканню

Фото: Unsplash, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Методи обігріву, які можу загрожувати життю

Фото: Unsplash, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Цьогоріч зима в Україні може бути неабиякою холодною. Хоч опалювальний сезон розпочався ще місяць тому, через постійні відключення електроенергії виникають і проблеми з опаленням.

Українцям доводиться шукати альтернативні способи обігріву, але тут важливо не перестаратися. Розповідаємо про небезпечні методи обігріву взимку.

Обігрів від відкритого вогню

Найнебезпечніші ситуації можуть виникнути тоді, коли для обігріву використовується відкритий вогонь. Ще одна небезпека, яка криється у такому методі, крім, власне, відкритого полум'я – піч, що виділяє чадний газ.

Такі прилади, наприклад, популярні газові горілки, потрібно використовувати тільки в добре провітрюваних приміщеннях і дотримуватися всіх правил техніки безпеки.

Мінімально, що потрібно зробити – прибрати від місця, де стоїть горілка, всі легкозаймисті предмети.

Також до відкритого вогню потрібно підходити акуратно, щоб випадково не потрапити в нього рукавом від одягу або волоссям.

Саморобні прилади

Ще один метод обігріву, який може стати доволі небезпечним – саморобні електрообігрівачі.

У спеціалізованих магазинах представлений широкий вибір електрообігрівачів заводського виробництва. Краще купувати прилади, які оснащені функцією автоматичного відключення.

Перед експлуатацією прилад потрібно перевірити на працездатність. Якщо прилад іскрить або димить – використовувати його не можна.

Найбільш поширеною причиною пожеж, що відбуваються через електрообігрівачі, є їхній перегрів та розташування поряд з ними легкозаймистих предметів.

Тому штори, меблі та інші легкозаймисті предмети повинні бути на відстані не ближче 1 метра від обігрівача. Також не можна сушити речі на обігрівачах.

Стара проводка

Необхідно враховувати, що потужність більшості сучасних електрообігрівачів – кілька тисяч ватів. Однак використання таких обігрівачів створює серйозне навантаження на електромережу.

Стара електропроводка може не витримати такого енергоспоживання. Неприпустимо включати електрообігрівач через трійник або подовжувач. Переконайтеся, що штекер вставлено в розетку щільно, інакше він може перегрітися.


Таким чином, найкращий спосіб безпечно зігрітися – використовувати якісну техніку.

Нагадаємо, ми розбирали, чи можна встановлювати буржуйку у квартирі та чи дійсно вона зможе обігріти оселю.

Раніше ми писали про те, чим краще опалювати будинок, якщо немає газу. Також ми розповідали, як утеплити на зиму квартиру із мінімальними витратами.

Про п'ять правил, які допоможуть зберегти тепло, читайте у нашому матеріалі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.