Ринок землі під час війни: топ-5 регіонів, де продають найдорожчі ділянки
Розповідаємо, наскільки збільшилася середня ціна одного гектару землі в Україні

З початку війни загалом укладено понад 36 тис. угод на ринку землі
Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші
З початку грудня середня ціна 1 га землі в Україні збільшилася більш ніж на 9 тис. і наразі становить 47 227 грн.
Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.
ТОП-5 областей з найвищою середньою ціною за 1 га:
- Київська (243,1 тис. грн);
- Львівська (180,4 тис. грн);
- Сумська (150,8 тис. грн);
- Чернівецька (82,7 тис. грн);
- Хмельницька (54,1 тис. грн).
Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України укладено 36 590 угод на ринку землі, вони охоплюють площу в 66 631 га.
Регіони з найактивнішим ринком землі під час війни (за кількістю угод та за площею земель, щодо яких зареєстровано правочини):
- Вінниччина (7 тис. га);
- Кіровоградщина (7 тис. га);
- Хмельниччина (6,9 тис. га);
- Полтавщина (6,9 тис. га);
- Дніпропетровщина (6,4 тис. га).
Скільки років Україна витратить на відновлення після війни
Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю виданню The Globe and Mail розповів, що наразі Україна отримала 28 мільярдів доларів допомоги.
Однак половина з цієї суми – позики, які стануть тягарем для економіки надалі. Це при тому, що з кожним місяцем війни зростає дефіцит бюджету.
Україна вже отримала допомогу від США, Канади, Великої Британії, ЄС, Німеччини, Світового банку та МВФ. Проте лише половина цієї суми була у формі грантів. Інша частина – позики, які стануть тягарем для країни, де 60% бюджету направлено на війну.
У наступному році прогнозується, що дефіцит бюджету України становитиме 38 мільярдів доларів. Це при тому, що рівень бідності виріс до 25%, у довоєнний період він становив 5%, а інфляція перевищує 25%.
"Ми втратили дещо більше, що неможливо порахувати грошима. Ми втратили частину нашого майбутнього, наші діти втратили роки своєї юності. На відновлення після цієї війни може піти більше ніж 5 років. Але що ми втратили, так це час. Ми втратили роки", – говорить Марченко.
Раніше сайт Pro Гроші писав, які втрати поніс агросектор внаслідок війни. Також ми розповідали, як у Києві можна заробити на квартирі і якою вона має бути, щоб приносити більший прибуток.
Сподобалась стаття?