Як стати вчителем-методистом – вимоги та перспективи у зарплаті
Розповідаємо, на який розмір оплати праці можуть розраховувати вчителі-методисти
Зарплата вчителя-методиста може змінюватися в залежності від міста та навчального закладу
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Вчителі-методисти займають особливе місце в системі освіти. Їх роль та функції невід’ємно пов'язані з підвищенням якості навчання, розвитком педагогічної методики та створенням ефективних навчальних програм.
Сайт Pro Гроші пропонує розглянути, як стати вчителем-методистом та яка зарплата очікує на фахівців у цій галузі.
Як стати вчителем-методистом
Не всі можуть отримати статус вчителя-методиста, оскільки для цього треба відповідати вимогам щодо рівня професійної підготовки та кваліфікації, а саме:
- мати кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії";
- досягти високих показників у роботі;
- здійснювати науково-методичну і науково-дослідну діяльність;
- мати власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами або професійними об’єднаннями викладачів вищих навчальних закладів І-II рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти.
Яку зарплату платять вчителям-методистам
В Україні середня зарплата вчителя становить приблизно 11 тисяч гривень. Проте, підвищення до статусу вчителя-методиста може призвести до збільшення оплати праці на 15% або більше.
Редакція проаналізувала сайт з пошуку роботи та працівників Work.ua і з'ясувала, що зарплати вчителів-методистів можуть суттєво відрізнятися від напрямку, міста та області здійснення діяльності:
- викладач-методист з англійської мови у Києві може отримувати від 18 000 до 25 000 гривень;
- вчителю-методисту з музичного жанру у Кіровоградській області пропонують зарплату у розмірі 6 800 гривень;
- у Києві вчителю-методисту з математики платять від 18 000 до 23 500 гривень.
Варто враховувати, що вчителі-методисти часто отримують додаткові бонуси та стипендії за успішну роботу та внесок у педагогічну спільноту.
Які зарплати отримують вчителі без стажу роботи
Зазвичай заробітна плата молодих вчителів без досвіду роботи менше середнього рівня оплати праці в Україні. Згідно з даними Міносвіти, середня зарплата молодого вчителя складається так:
- основний оклад – 5 700 гривень;
- різні надбавки – до 1 900 гривень.
Отже, у середньому молоді вчителі в Україні заробляють 7 600 гривень на місяць, що вище порівняно з іншими країнами, але значно нижче від загального середнього рівня оплати праці в Україні, який складає 13 400 гривень.
Раніше ми повідомляли, коли вчителям чекати на підвищення зарплати. Також ми писали, чому не кожен водій зможе влаштуватися на роботу в Uklon.
Сподобалась стаття?