На біржу праці не відправлять — хто залишиться з роботою після війни
В Україні через масовий виїзд громадян за кордон спостерігається дефіцит кадрів на ринку праці, тому після повернення додому деякі громадяни майже гарантовано не будуть безробітними
Українцям розповіли, хто буде з роботою після війни
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Через повномасштабну війну чимало українців виїхали за кордон у пошуках безпеки. Серед них є кваліфіковані лікарі, які досі продовжують перебувати у різних країнах Європи. Після повернення на Батьківщину за ними обіцяють зберегти попереднє місце роботи.
Про це повідомив в етері телемарафону голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
За його словами, за кордон під час війни виїжджали, в основному, лікарі-жінки з дітьми. І робили вони це заради безпеки своїх дітей.
"У нас є лікарі, які поїхали за кордон з дітьми. Я не бачу тут нічого поганого. Якщо люди знайшли можливість поїхати за межі України заради своїх дітей, а поїхали, в основному, лікарі-жінки. Це дуже кваліфіковані лікарі", — розповів Радуцький.
За його словами, після повернення в Україну фахівці зможуть без проблем повернутися на роботу та знову надавати кваліфіковану допомогу людям.
"Ми усі знаємо, що у нас дефіцит медичного персоналу. Тому кожен лікар, кожна медична сестра після повернення в Україну точно не піде на біржу праці. Їй знайдуть робоче місце, це взагалі не питання. Дуже важливо, щоби люди поверталися, особливо такі фахові, як медичні працівники", – підкреслив він.
Скільки отримують медики у 2023 році
Як свідчать дані Міністерства охорони здоров'я, цьогоріч в Україні встановлені наступні мінімальні зарплати для медичних працівників:
- для лікарів, фармацевтів та фахівців з реабілітації, які працюють повний робочий день, мінімальна зарплата у 2023 році становить не менше ніж 20 тис. грн;
- медичні сестри та медбрати отримують зарплати від 13,5 тис. грн на місяць.
Зарплата лікаря у 2023 році
За інформацією сайту з пошуку роботи, в середньому, лікар загальної практики в Україні заробляє 21 тисячу гривень. Це медіана заробітних плат за даними з 359 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком "Лікар загальної практики" і за схожими запитами-синонімами "Терапевт", "Therapist" станом на травень.
Кому з медиків підвищили зарплату
У травні цього року уряд збільшив виплати лікарям та медсестрам, які працюють у небезпечних умовах або неподалік від лінії фронту. Зокрема, медикам у зоні бойових дій платять:
- 28 000 гривень – для лікарів, фармацевтів, професіоналів у галузі охорони здоров’я та професіоналів з вищою немедичною освітою у галузі охорони здоров'я;
- 18 000 гривень – для медсестер та медбратів;
- 9 000 гривень – для молодших медпрацівників.
Натомість для медиків на прифронтових територіях держава встановила наступний рівень зарплат:
- 23 тис. грн для лікарів, фармацевтів, професіоналів у галузі охорони здоров’я та професіоналів з вищою немедичною освітою у галузі охорони здоров'я;
- 15,5 тис. грн для медсестер та медбратів;
- 8 тис. грн для молодших медпрацівників.
Раніше ми пояснювали, як житимуть українці, якщо отримуватимуть мінімальну зарплату — 6 700 гривень. Також ми писали, які мінімальні зарплати отримують в країнах Європи.
Сподобалась стаття?