Звички минулого: як повадки з СРСР сприяють бідності сьогодні
Розповідаємо про набуті звички, які у сучасному світі вже краще забути

Українці зберегли певні звички
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
У СРСР люди випрацювали собі безліч звичок. Здебільшого вони були економічного характеру. Все через дефіцит певних продуктів та речей. І деякі з них навіть можна помітити в житті людей сьогодні. Однак варто про це забути, адже саме такі звички притягують у ваш дім бідність.
Про це пише сайт Pro Гроші.
Зберігання непотребу про всяк випадок
Це люди робили через дефіцит і невпевненість у завтрашньому дні. Саме тому всі навіть непотрібні речі ніколи не викидались, а зберігались на балконах і дачах. Це саме стосується і старого зношеного одягу. Адже його носили вдома, а потім перетворювали на ганчірки.
Очікування на кращі часи
Це стосується, наприклад, сервантів, які були зіставленні кришталем. Ним взагалі не користувалися або робили це дуже рідко. Для таких речей чекали особливої нагоди. Але потім, так і не дочекавшись цієї нагоди, ще запакований кришталь передавали дітям.
Відсутність фінансової грамотності
Коли освіту і житло можна було отримати безплатно, у людини не було потреби розвиватися фінансово, думати про власну справу, про якісь грошові заощадження.
Сьогодні ж існують умови ринкової економіки та безліч фінансових можливостей. А без вміння керувати своїми коштами вам буде важко стати фінансово незалежним та ефективно використовувати ресурси, щоб не мати боргів.
Звичка керуватися думкою сторонніх людей
В СРСР, який був періодом колективізму, всі все про одне одного знали, а неправильну поведінку або інакше мислення – засуджували. Нині надмірне зважання на думку навколишніх – пережиток минулого.
Доїдати все до останньої крихти
Дітей змалку привчали, що коли встаєш з-за столу, то тарілка має бути чистою. Причина цього – дефіцит продуктів. Однак сьогодні потреби доїдати все вже немає. Ба більше, є усвідомлений підхід до харчування без переїдання.
Накривання стола клейонкою
У ті часи клейонкою накривали всі можливі поверхні: столи, полиці, шафи, тумбочки. Причому клейонка була максимально яскравих кольорів. Однак зараз це ознака несмаку та бідності.
Нескінченний ремонт
У Союзі люди не мали достатньо грошей, щоб найняти професіоналів, які зроблять ремонт вдома. Те саме стосувалося і якісних будівельних матеріалів. Через це ремонти люди робили самі, але навіть потім їхні квартири не виглядали оновлено, адже дешеві матеріали не могли додати особливої краси.
Раніше ми писали про 5 помилок, які не можна допускати в сімейному бюджеті. Також ми розповідали про лайфхаки, як навести порядок у сімейному бюджеті.
Ще ми також вам вже пояснювали, що чекає на біткоїн у 2023 році.
Сподобалась стаття?