Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
Головні новини країни

Знову без грошей? Як підготуватися до непередбачуваних витрат українцям

Експертка розповіла кілька лайфхаків, які можуть вас виручати доволі часто

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Варто зробити окремий рахунок

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Як не складай бюджет, але непередбачувані витрати виникають постійно. Однак навіть до цього можна підготуватись. І є кілька способів.

Про це пише фінансова консультантка Анастасія Прудка.

"Перший, який я люблю, тому що він дуже простий. Я заздалегідь планую витрати трохи більше, ніж вони є насправді. Через це залишається вільна сума. Часто її достатньо, щоби перекрити такі витрати", – говорить експертка.

Другий варіант. Зробити окремий рахунок на такі непередбачувані витрати. Це як "буфер" на закриття касових розривів. Однак не плутайте із подушкою безпеки, адже це інше. Звичайно спочатку його потрібно створити, але потім він часто вас виручатиме.

Що робити, аби збільшити ваш бюджет

Раніше ми вже розповідали про те, що більшість повсякденних звичок українців "зʼїдають" їхні гроші. Однак іноді люди навіть не здогадуються про це. Але для того, щоб цьому запобігти, варто дотримуватися кількох правил.

Наприклад, використовуйте картки на знижки при покупках. Така звичка дозволить вам зекономити гроші, адже замість того, аби платити повну вартість за товар, ви можете віддати лише 90 чи 80% від суми.

Також краще купувати деякі продукти гуртом. У такому випадку ви заплатите дещо меншу ціну, ніж купуючи їх у роздріб.

Детальніше про дієві методи заощадження читайте у нашому матеріалі за посиланням.

Як позбутися залежності від імпульсивних покупок

Раніше ми вже розповідали про те, як побороти бажання купити непотріб. Аби не стати жертвою маркетингу та вести ефективне бюджетне планування, варто перед кожною дією, пов’язаною з витратами, поставити собі кілька запитань і відповісти чесно:

  1. Чи я буду використовувати цю покупку регулярно?
  2. Чи все я маю, щоб використовувати цю річ?
  3. Чи поєднується річ з іншими в моєму гардеробі/домі?
  4. Якщо я це куплю, то почуватимуся некомфортно?
  5. Якщо я нікому не покажу і не розповім про покупку, її ніхто ніколи не побачить – чи потрібна вона в цьому випадку?

Наприклад, якщо ви побачили в супермаркеті великий пакет молока зі знижкою і вирішили, що він неодмінно потрібен, то зупиніться і запитайте себе спочатку, чи встигнете випити його до того моменту, як цей продукт зіпсується.

Якщо ні, сміливо відмовляйтеся та знайдіть пакет меншого розміру. Цілком ймовірно, що це молоко коштуватиме дешевше, але користі воно вам принесе більше. Детальніше про імпульсивні покупки та про те, як їх не допускати, ви можете прочитати в нашому матеріалі.

Раніше сайт Pro Гроші писав про стабільний заробіток на грантових програмах. Також ми повідомляли, як віртуальні картки можуть зберегти ваші гроші.

Pro Гроші в Instagram Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.