Приховані витрати "зʼїдають" ваші гроші: як заощаджувати вже зараз
Варто дотримуватися лише кількох порад і після цього ви побачите покращення
Ви можете стати жертвою маркетингу
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
Іноді українці витрачають гроші й навіть не замислюються, що їх можна зекономити, аби мати більше заощаджень. Саме повсякденні звички "зʼїдають" ваші гроші.
Про це пише mediacenter.
Що робити, аби збільшити ваш бюджет
Використовуйте картки на знижки при покупках. Вони вам дозволять зекономити гроші, адже замість того, аби платити повну вартість за товар, ви можете віддати лише 90 чи 80% від суми.
Виберіть оптимальний пакет послуг мобільного зв’язку, а також перед платним телефонним дзвінком запишіть, по яких пунктах ви збираєтеся спілкуватися.
Купуйте взуття й одяг по можливості в кінці сезону. Саме тоді знижки на ці товари досягають свого піка.
Купуйте гуртом. У такому випадку ви заплатите дещо меншу ціну, ніж купуючи у роздріб.
Завжди платіть за себе, а не за всю компанію.
Платіть за товар, а не за бренд.
"Проста біла футболка з полиці якого-небудь супермаркету коштує набагато дешевше, ніж з фірмового магазину, яка обійдеться вам у 10 разів дорожче. Враховуючи, що вони обидві виконують одну і ту ж функцію, логічніше було б придбати ту, яка простіша, із супермаркету. Однак більшість із нас виберуть фірмову, з логотипом, звичайно, якщо це виявиться по кишені. В іншому випадку ми відчуваємо приниження", – йдеться у дописі.
Як позбутися залежності від імпульсивних покупок
Раніше ми вже розповідали про те, як побороти бажання купити непотріб. Аби не стати жертвою маркетингу та вести ефективне бюджетне планування, варто перед кожною дією, пов’язаною з витратами, поставити собі кілька запитань і відповісти чесно.
- Чи я буду використовувати цю покупку регулярно?
- Чи все я маю, щоб використовувати цю річ?
- Чи поєднується річ з іншими в моєму гардеробі/домі?
- Якщо я це куплю, то почуватимуся некомфортно?
- Якщо я нікому не покажу і не розповім про покупку, її ніхто ніколи не побачить – чи потрібна вона в цьому випадку?
Детальніше про імпульсивні покупки ви можете прочитати в нашому матеріалі.
Що робити, якщо у вас є від 100 000 грн
Нас завжди вчили заощаджувати й відкладати певну суму на "чорний день". Звісно, що подушка безпеки, якісь заощадження, а тим більше в хорошій сумі, мають бути, але якщо ви зараз вже маєте від 100 000 гривень, то з цією сумою треба щось робити.
Наразі в країні висока інфляція, і ваші кошти можуть попросту "зʼїдатися", а тому варто змусити гроші працювати на вас. Детальніше про це ви можете прочитати в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше сайт Pro Гроші писав про стабільний заробіток на грантових програмах. Також ми повідомляли, як віртуальні картки можуть зберегти ваші гроші.
Сподобалась стаття?