За депозитами у ПриватБанку треба уважно слідкувати: про що знають не всі клієнти
Українці можуть скасувати автоматичне продовження депозиту в мобільному додатку як мінімум за місяць до його завершення

Клієнти ПриватБанку повинні встигнути вчасно відключити автоматичне подовження депозиту
Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші
Клієнт ПриватБанку відкрив депозит на три місяці, щоб по їх закінченню отримати валюту за вигідним курсом. Але не встиг скасувати автопролонгацію, тож вкладення подовжили на такий же період і заблокували зняття коштів.
Скаргу опублікували на порталі Мінфін у розділі відгуків.
Користувач Сергій Смірнов із Запоріжжя розповів про свій досвід відкриття депозиту. Він завершився 12 травня, тож наступного дня чоловік зайшов у мобільний додаток Приват24 з метою зняти кошти. Але побачив, що вкладення подовжили ще на три місяці, оскільки за замовчуванням увімкнена кнопка автопролонгації.
"Жодного повідомлення, що депозит закінчується, немає (хоча спаму в сповіщеннях і телефонних дзвінків від банку забагато). Тобто я маю сам слідкувати, щоб не пропустити короткий проміжок у 5 днів, аби виявити бажання зняти гроші, інакше вони знову заблокуються на 3 місяці. Вважаю, що це шахрайство з боку банку", – зауважив клієнт.
Водночас з його відгуком не погодилися чимало користувачів порталу, які в коментарях до скарги почали доводити, чому автор не правий. Серед аргументів українців – можливість протягом місяця самостійно зняти галочку з кнопки автоматичного подовження депозиту. На що Сергій Смірнов відповів: ПриватБанк не має адекватного сервісу для зв'язку з клієнтами, плюс умови та налаштування розраховані тільки на уважних вкладників.
Що відповіли на скаргу в ПриватБанку
Представники фінустанови дали чітку інструкцію, як працює послуга відкриття депозиту і яким чином її можна вчасно закрити. Клієнтам варто знати, що:
- вклад можна закрити протягом 5 календарних днів з дати закінчення строку;
- розірвати угоду можна в Приват24 за шляхом "Сервіси" – "Депозити" – "Мої вклади", вибравши потрібний депозит і натиснувши "Детальніше" – "Розірвати депозит";
- виплата коштів проводиться в онлайн-режимі (гроші надходять одразу після розірвання);
- можливість відмовитися від подовження доступна для всіх типів вкладів, окрім "ПриватВкладу" та послуги накопичення "Скарбничка";
- кнопка "Відмова від продовження" з’являється за місяць до закінчення терміну (для вкладів на 1 місяць вона доступна через 5 днів з дати оформлення);
- відмовитися від автопролонгації можна на офіційному сайті банку чи в додатку в меню "Мої вклади".
Також, за інформацією ПриватБанку, коли настає четвертий день після закінчення терміну депозиту, фінустанова повідомляє клієнта про автоматичне подовження на новий термін за допомогою сповіщення на електронну пошту, повідомлення SMS або в мобільному застосунку.
Раніше сайт Pro Гроші писав про кредитну яму за лічені хвилини та розповідав, куди можуть подітися гроші з картки ПриватБанку. Також ми повідомляли, що відбувається з депозитами клієнтів Monobank.
Сподобалась стаття?