Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Військовий у полоні чи зник безвісти: на які виплати має право його сім’я

Держава гарантує родинам полонених виплати щомісячно в розмірі грошового забезпечення військового

Фото: Генштаб ЗСУ, Pexels. Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Родини полонених військових можуть отримувати виплати

Фото: Генштаб ЗСУ, Pexels. Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Сім’ї військових, які зникли безвісти чи потрапили в полон, мають право на отримання коштів у розмірі посадового окладу службовців. За ними зберігають всі виплати постійного характеру за останнім місцем служби.

Механізм визначає постанова Кабінету Міністрів від 30 листопада 2016 р. № 884.

Кожного місяця членам родини належать такі нарахування: заробітна плата, оклад за військовим званням, надбавки за вислугу років та інші види грошового забезпечення військовослужбовців, включно з додатковою винагородою в розмірі 30 та 100 тисяч гривень.

Право на фінансову допомогу настає з дня захоплення у полон або зникнення безвісти та є чинним до моменту виключення бійця зі списків особового складу військової частини. Важливо розуміти, що спершу потрібно вияснити всі обставини взяття у полон чи зникнення. Якщо з’ясується – військовий самовільно здався, покинув місце дислокації чи дезертирував, то виплати родині здійснювати не будуть.

Кошти належать у рівних частинах усім членам сім’ї, які мають на них право. Йдеться про дружину/чоловіка, неповнолітніх дітей та їх опікунів/усиновлювачів, осіб з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку), батьків службовця та людей, що перебували на його утриманні.

Що робити для отримання допомоги

Члени родини повинні звернутися до командира частини та написати заяву на його ім’я з проханням призначити виплати. При цьому варто надати пакет документів, які підтверджують сімейні зв’язки та право на фінанси:

  • копії сторінок паспорта повнолітніх родичів;
  • довідку про реєстрацію місця проживання (якщо дані відсутні в паспорті);
  • копію свідоцтва про шлюб;
  • копію свідоцтв про народження дітей;
  • копію документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Далі протягом 15 днів керівник військової частини приймає рішення про затвердження виплат чи відмову, про що повідомляє заявників у письмовій формі.

До відома читачів, окрім грошового забезпечення службовця, його сім’я може отримати допомогу від держави у вигляді щорічної виплати 100 тисяч гривень. Після звільнення з полону українцям належить ще одне одноразове нарахування в еквівалентній сумі.

Раніше сайт Pro Гроші писав, скільки платять військовослужбовцям для вирішення соціально-побутових питань. Також ми повідомляли, чи позбавлять винагороди тих, кого відправили на ротацію.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.