Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Вартість останнього прощання: скільки коштують бюджетні похорони в Україні

Такий фінансовий рівень оплати послуг може підійти для тих, хто перебуває у скрутному становищі

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

За якість та рівень процесу необхідно буде доплатити

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні чимало послуг є платними. Тому і за поховання рідної чи близької людини вам теж треба буде віддати чималу суму. Однак тим, хто знаходиться у скрутному становищі, найкраще підійдуть економні проводи.

Розповідаємо, скільки коштує бюджетне поховання в Україні.

Наприклад, ви можете поховати людину за 7 000 гривень. Агентства ритуальних послуг зазвичай одразу пропонують так звані "пакети". Це набір послуг, які відрізняються залежно від кількості та якості.

Існує пакет "Економ" (7 000 гривень) Він підходить для тих, хто перебуває у скрутному фінансовому становищі. Організація похорону буде з мінімальним бюджетом. Зазвичай сюди входять:

  • допомога в організації похорону, консультації за телефоном;

  • труна дерев'яна;

  • постіль, подушка;

  • покривало біле або церковне;

  • перевезення тіла в морг;

  • підготовка померлого до похорону;

  • доставка ритуальної атрибутики в морг;

  • трансфер;

  • плечова бригада для транспортування труни.

Якість та рівень атрибутів знаходять на середньому рівні.

Чи може дружина отримати майно померлого чоловіка за кордоном

Раніше ми вже писали про те, що українка має остаточне право на половину майна, нажитого в спільному подружньому житті, а також на частку залишкової спадщини пропорційно з іншими спадкоємцями. Якщо є тільки донька, і вона протягом шести місяців подасть заяву на прийняття, то кожній з претенденток відійде по половині майна.

В протилежному випадку – донька не звернеться до нотаріуса, а заповіт відсутній – все в повному обсязі зможе успадкувати дружина. Тому жінці бажано звернутися до фахівця, у якого відкрита спадкова справа, оформити заяву та зачекати, поки сплине час очікування. Як тільки мине пів року, їй видадуть свідоцтво на право власності.

Єдина перешкода – донька може в суді довести факт припинення шлюбних відносин до смерті чоловіка. Тоді дружина не зможе претендувати на частку приватного майна, але спільне залишиться за нею.

Кому дістанеться майно, якщо відмовитись від спадщини

У такому випадку, ваша частка поділиться між іншими спадкоємцями. Борги також рівномірно діляться між усіма спадкоємцями і їх, на відміну від спадщини, не можна розділити за заповітом.

Якщо ж інших спадкоємців зовсім немає, то усе майно, зокрема і нерухоме, перейде у власність місцевої влади. А якщо квартира була в іпотеці, то повернеться кредитору, тобто скоріше за все, банку.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що деяких українців можуть позбавити спадщини за заповітом. Також ми повідомляли, що спадщини можуть позбавити будь-кого, і розповідали, хто ризикує залишитись ні з чим.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.