В Україні виплати втратила ще одна категорія ВПО: чому Кабміну довелося вибачитися
У Кабінеті міністрів пояснили, чому переселенцям помилково скасовують державні виплати та чи збирається влада розв'зувати проблему

Кабмін позбавив виплат переселенців, які втратили житло через війну
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Внутрішньо-переміщені особи, які залишилися в Україні та житло яких було зруйновано під час війни, перестали отримувати виплати від держави. Утім нарахування виплат незабаром відновлять.
Про це сказала в етері телемарафону міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Вона пояснила, що відключення виплат відбувається в рамках верифікації ВПО, яка стартувала 1 серпня. Нарахування зупиняють автоматично завдяки доступу до різних реєстрів, однак іноді виникають помилки.
Наприклад, є реєстр зруйнованого житла та є реєстр внутрішньо переміщених осіб. Реєстри між собою не взаємопов'язані, тому сталося так, що виплат позбавили усіх, у кого є зруйноване житло.
"Ми про це дізналися, доручили негайно зробити інтеграцію даних, щоб наші органи соцзахисту мали дані й відновили виплати всім, у кого зруйноване житло", — зауважила Ірина Верещук.
Тобто, незабаром громадяни знову отримуватимуть:
- три тисячі гривень — для осіб з інвалідністю та дітей;
- дві тисячі гривень — для інших осіб.
Ці виплати ВПО отримуватимуть щомісяця 15 та 28 числа. За словами Ірини Верещук, для цього в уряді хочуть оптимізувати виплати.
Коли переселенцям збільшать виплати
Фінансову підтримку влада планує переглянути у 2024 році. За словами Ірини Верещук, для цього в уряді хочуть оптимізувати виплати. Планується збільшити розмір грошової допомоги людям з інвалідністю та малозабезпеченим громадянам.
"Ті, хто потребують допомоги, повинні отримувати більше, бо все-таки 2 тисячі гривень — це дуже мало", — зазначила чиновниця.
Водночас вона не розповіла, наскільки збільшаться виплати.
Кого з переселенців позбавили виплат
Від 1 серпня в Україні триває комплексна перевірка вимушених переселенців щодо отримання ними виплат від держави. У підсумку, майже 180 тисяч громадян позбавлять фінансової підтримки.
Під час перевірки виявилося, що 109 тисяч українців не мали б отримувати виплати, адже через війну виїхали за кордон. Крім того:
- 10 тисяч людей померли, але грошова допомога їм надходила;
- 60 тисяч сімей подавали заявки на виплати на одних і тих самих дітей.
Однак деяких з цих громадян виплат позбавили помилково. Наприклад з'ясувалося, що повернути нарахування доведеться людям, які за реєстрами РАЦСів вважаються померлими, проте такими насправді не є.
Також гроші знову отримуватимуть українці, які повернулися з-за кордону, однак дані про це ніхто не зафіксував.
Раніше ми розповідали, хто з українців може отримати понад шість тисяч гривень у вересні. Також ми писали, що українці можуть отримати гроші на дрова та вугілля.
Сподобалась стаття?