Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

В Україні штрафуватимуть за серйозне порушення: про що варто знати жінкам

За словами юристки Галини Токмач, наразі в Україні для жінок передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність

Фото: УНІАН, Генеральний штаб ЗСУ. Колаж: Pro Гроші

Українкам загрожує штраф і кримінальна відповідальність, якщо вони не встануть на військовий облік

Фото: УНІАН, Генеральний штаб ЗСУ. Колаж: Pro Гроші

Деякі українки до першого дня жовтня мають стати на військовий облік.Це стосується жінок з медичною чи фармацевтичною освітою. За порушення даної вимоги загрожує штраф.

Про це розповіла юристка Галина Токмач.

За її словами, жінкам загрожує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.Водночас роботодавці мають сповістити ТЦК та СП про своїх робітниць з відповідною освітою.

Якщо громадянки не відвідають військкомат без поважних причин, тоді їм загрожуватиме адміністративна відповідальність за порушення правил військового обліку. За це українок мають право покарати штрафом, розмір якого коливається від 850 до 1 700 грн.

Водночас за ухилення від військового обліку жінки можуть понести й кримінальну відповідальність за статтею 337 КК України (ухилення від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником ТЦК та СП). Це порушення карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року).

При цьому юристка нагадала, що після взяття на облік жінок не обов'язково відправлятимуть на фронт.

"Тим більше не варто забувати про військово лікарські комісії (можливо, ви взагалі за станом здоров’я непридатні до військової служби)" – зауважила Токмач.

Чи зміняться правила перетину кордону для жінок

Наразі незалежно від спеціальності, професії, факту перебування на військовому обліку та наявності статусу військовозобов'язаного для жінок не запроваджували ніяких заборон. За словами адвоката Володимира Крекотеня, зараз жінки можуть вільно залишати межі країни. Відповідне право регулюється чинним українським законодавством.

"Проте, не виключено, що ситуація може змінитися. Враховуючи всю диджиталізацію військового обліку, яка зараз дуже активно впроваджується, певні заборони можуть виникнути й для жінок, які перебуватимуть на військовому обліку. Але це поки що лише припущення", – сказав він.

Чому банки блокують рахунки призовників

На підставі рішення Державної виконавчої служби українські банки можуть заблокувати рахунки чоловіків, які порушили правила військового обліку. Як пояснив адвокат Олександр Потєшін, в Україні є багато ухилянтів, яким загрожують такі штрафні санкції, адже щодо них вже відкрили адміністративні провадження.

"Наприклад, після зміни місяця проживання чоловіки зобов'язані стати на військовий облік впродовж семи днів. Для тих, хто цього не зробив, передбачений штраф у розмірі від 510 до 850 грн", – пояснив Олександр Потєшін.

Також штраф можна отримати, якщо військовозобов'язаний отримав узяв повістку, але так і не з'явився до ТЦК для оновлення або перевірки даних.

Раніше ми пояснювали, як жінкам стати на військовий облік та які документи для цього потрібні. Ще ми писали, хто з українців може служити за місцем проживання.

google Pro Гроші в Instagram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.