В Україні ліквідували ще один банк: кого НБУ позбавив ліцензії та що робити вкладникам
Ще на початку вересня Національний банк визнав фінансову установу неплатоспроможною, а до того – відніс у категорію проблемних
НБУ ліквідував УкрБудІнвестБанк 5 жовтня
Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні стане на один банк менше. НБУ ухвалив рішення відкликати ліцензію та ліквідувати акціонерне товариство "УкрБудІнвестБанк". Регулятор керувався вимогами законодавства і пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Про це йдеться на офіційному сайті Національного банку України.
Рішення про ліквідацію було прийнято 5 жовтня. На початку минулого місяця, 7 вересня, УкрБудІнвестБанк визнали неплатоспроможним у зв’язку з невиконанням вимоги щодо усунення порушень українського законодавства протягом визначеного строку. Це була необхідність, встановлена віднесенням установи до категорії проблемних 4 серпня.
Як зазначала пресслужба регулятора, менеджмент і власники банку мали вжити відповідних заходів, щоб стабілізувати ситуацію. Але після отримання попередження від НБУ належних дій для покращення фінансового стану не було здійснено.
Водночас мови про вплив на стабільність банківського сектору України не йде. Адже частка УкрБудІнвестБанку – 0,04% від активів усіх платоспроможних установ станом на 1 вересня 2023 року.
Українцям, які тримають кошти на рахунках ліквідованого банку, не варто хвилюватися. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб поступово відшкодує всі суми нашим громадянам. А також виплатить відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує початку процедури виведення з ринку. Як раніше повідомлялося, розмір гарантованої виплати становить 606 млн гривень.
Повернення коштів за допомогою Дії
Ми розповідали, що Міністерство цифрової трансформації спільно з Фондом гарантування вкладів реалізували дуже зручну та потрібну українцям послугу в Дії. Тепер не потрібно ходити по установах, заповнювати папери і чекати відшкодування коштів, що зберігалися на рахунках збанкрутілого банку.
Достатньо взяти мобільний телефон, натиснути кілька кнопок та отримати суму на картку "єПідтримка". Алгоритм дій дуже простий:
- авторизуйтесь у додатку;
- оберіть потрібну фінансову установу, яку визнали банкрутом (якщо мали рахунки в кількох банках, треба подавати різні заяви);
- клікніть на картку "єПідтримка";
- уточніть контактні дані;
- підпишіть заяву "Дія.Підписом".
Залишається чекати затвердження. На опрацювання звернення дається 3 робочі дні, після чого кошти опиняться на актуальному рахунку. "єПідтримка" повинна бути відкрита в одному з 5 банків-агентів, а саме ПриватБанку, monobank, Укргазбанку, ПУМБ чи Ідея Банк. За відсутності карти її можна оформити досить швидко.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що депутати хочуть взятися за виплати клієнтам ліквідованих банків і розповідав, що можуть змінити для українців. Також ми повідомляли, у якому разі банк має повернути кошти, вкрадені з картки.
Сподобалась стаття?