В Україні хочуть розширити один із податків: за що доведеться платити
Розповідаємо, яке нововведення хочуть провести у Кабінеті міністрів та для чого це потрібно
В Україні хочуть розширити земельний податок
Фото: УНІАН
Земельний податок в Україні планують поширити на землі природно-заповідного фонду. Розмір податку хочуть встановити на позначці 0,1% від нормативно грошової оцінки угіддя.
Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
За його інформацією, Кабмін хоче внести зміни до Податкового кодексу та встановити ставки земельного податку за земельні ділянки, які належать до земель природно-заповідного фонду.
Таким чином уряд спробує підтримати та забезпечити належний рівень функціонування установ природно-заповідного фонду. Також завдяки змінам унормується податкове навантаження на землі.
Кому можна не сплачувати податок на землю у 2023 році
Держава надала таку можливість наступним категоріям громадян:
- особам з інвалідністю I та II групи;
- особам, які виховують трьох і більш дітей віком до 18 років;
- пенсіонерам (за віком);
- ветеранам війни та особам, які підпадають під дію Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
- особам, які визнані законом постраждалими в результаті Чорнобильської катастрофи;
- на період дії єдиного податку четверта група власників земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі при передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.
Як зміниться ринок землі у 2024 році
Очікується, що паї коштуватимуть значно дорожче, ніж у 2023 році. Усе тому, що купувати землю з 1 січня дозволять юридичним особам.
"Зрозуміло, що це призведе до зростання цін", – пояснив керівник цифрового відомства Мінагрополітики Денис Башлик.
Наразі ж проводити операції на ринку землі можуть лише фізособи, але вони можуть купувати не більше 100 гектарів. Натомість юридичним особам дозволять купувати до 10 тисяч.
Як розраховується податок на землю
Розмір податкової ставки становить не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки. Наприклад:
- землі загального користування оподатковують у розмірі не більше 1% їх нормативної грошової оцінки;
- сільськогосподарські угіддя – не менше 0,3% і не більше 1% їх нормативної грошової оцінки;
- лісові угіддя – не більше 0,1% їх нормативної грошової оцінки.
Якщо мова про землі поза межами населених пунктів або в межах населених пунктів, нормативна грошова оцінка яких не проводилася, розмір податку буде наступним:
- не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
- для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% і не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області;
- для лісових земель – не більше 0,1% нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.
Новий податок
Проблема з відходами для України не нова, однак лише у 2023 році влада, схоже, вирішила нарешті звернути увагу на це питання. Так, за словами заступниці міністра Міністерства природи Вікторії Киреєвої, в Україні планують запровадити податок, який стимулюватиме населення сортувати відходи.
"Для тих, хто збиратиме несортоване сміття, ставка податку буде вищою, ніж для тих, хто сортує. Перевізникам та операторам полігонів буде невигідно працювати з несортованим сміттям. Хочете платити менший податок – сортуйте ", – пояснила вона.
Детальніше про це можна прочитати у нашому матеріалі.
Раніше ми писали, що українцям у 2024 році перерахують один із податків. Також ми розповідали, що в Україні можуть запровадити абсолютно новий податок.
Сподобалась стаття?