Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Українцям слід нервуватися через долар? Що буде з курсом цієї осені

Уряд вже спрогнозував середньорічний курс долара на 2024 рік, але експерти вважають, що в реальності українці не побачать таких показників

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Курс долара навряд чи виросте цієї осені

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Останніми місяцями курс долара тримається наміченого вектору та не сходить зі шляху. Він коливається у межах 1-2 гривень і не перетинає психологічний рубіж. Але протягом осені можуть відбутися події, які кардинально змінять ситуацію на валютному ринку.

Що буде з курсом долара цієї осені, ми запитали в Олега Пендзина, члена Економічного дискусійного клубу.

Які фактори можуть вплинути на рух долара

Нещодавно ми дізналися, що розрахунковий курс американської валюти на 2024 рік – 41,4 грн/дол. Саме таке значення спрогнозував український уряд і заклав у проєкт бюджету. Але експерт вважає, що наші громадяни навряд чи побачать такі показники.

Міністерству фінансів, яке оприлюднило ці дані, вигідно мати на папері вищий курс. Адже бюджет досі наповнюється макрофінансовою допомогою від міжнародних партнерів. Іншими словами, чим вище будуть значення, тим більше після перерахунку бюджет отримає гривень для необхідних виплат.

А НБУ навпаки зацікавлений у тому, щоб курс був стабільний, оскільки є обов'язки по відношенню до МВФ. Тому, я думаю, що ми будемо рухатися в коридорі до 39 гривень за долар, але до кінця цього року курс не перетне цю позначку.
Олег Пендзин

Олег Пендзин

Член Економічного дискусійного клубу

Чи може ембарго на зерно вплинути на валютний ринок

Як зауважив Олег Пендзин, макрофінансова допомога є головним аспектом, від якого залежить ситуація з курсом долара. Що стосується фізичних доходів, які Україна отримує від експорту зернової продукції, то ці суми насправді невеликі.

Плюс гроші, які заплатять аграріям за вирощування, йдуть у бюджет в другу-третю ітерацію, на відмінну від фінансової підтримки наших союзників. Вона одразу наповнює бюджет, тому є більш важливою за усі економічні діяльності всередині країни.

Якщо Польща запровадить ембагро на зерно, валютний ринок буде ще більше залежний. Наразі в Україні запас золото-валютних резервів найбільший з початку незалежності, це 41 млрд доларів. Ми прекрасно розуміємо, звідки ці резерви взялися. Я не думаю, що плюс мінус 1,5 млрд доларів від продажу зерна якось вплинуть на валютний ринок, – зауважив аналітик.

А що дійсно може негативно позначитися на курсу долара, то це ситуація на фронті. Наразі валютний ринок Україні надзвичайно вразливий з точки зору емоцій. І будь-які проблеми з контрнаступом можуть вплинути на попит і пропозицію.

Не виключено, що населення почне масово закуповувати валюту в разі неблагодійних новин, це змусить курс вирости. І навпаки, гривня зміцніє, а долар залишатиметься стабільним, якщо з поля бою надходитимуть хороші новини.

Де вигідніше обміняти 100 доларів

Раніше ми розповідали, що середній курс в банках та обмінниках України дещо відрізняється. Наприклад, станом на 12 вересня банківські установи приймають американську валюту за 37,55 грн/дол., а продають за 38,15 грн/дол. Виходить, обмінявши стодоларову купюру, можна отримати в середньому 3 750 грн.

В обмінниках ситуація трохи інша. Там показники вищі, тобто клієнтам вигідніше продати банкноти в пункті обміну. Курс купівлі становить 37,97 грн/дол., продажу – 38,10 грн/дол. Отже замість 100 доларів можна покласти в кишень 3 797 грн, різниця дорівнює 47 грн. Якщо міняти одразу великі суми, вдасться достатньо заробити на коливанні показників.

Раніше сайт Pro Гроші писав, що українцям не варто боятися курсового коридору і розповідав, чому насправді може подорожчати долар. Також ми повідомляли, що деяким українцям виплатять ще одну грошову допомогу.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.