Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

У шахраїв нові схеми: як не потрапити у фінансову пастку перед новорічними святами

Перед Новим роком люди готують подарунки для своїх рідних, а аферисти в цей час готові забрати у вас усі гроші

Колаж: Pro Гроші

Ви можете вберегти себе від шахраїв

Колаж: Pro Гроші

Шахраї постійно думають над новими пастками. Особливо вони активізуються перед новорічними святами. Однак варто памʼятати кілька правил, аби не стати жертвою аферистів.

Розповідаємо про схеми злочинців.

Не довіряйте розсилці на телефоні

Перед Новим роком люди готують подарунки для своїх рідних. Тому святкові акції більшість полюбляє, адже тоді ви можете зекономити чимало грошей. Однак саме цим і користуються шахраї.

Вони відправляють на ваш мобільний телефон, в соціальні мережі, а також на електронну пошту повідомлення про акції, які нібито від офіційних магазинів. Памʼятайте, що найчастіше це фейк.

Якщо ви перейдете за посиланням і введете номер своєї банківської карти, то шахраї отримають доступ до всіх ваших грошей.

Не відправляйте гроші

Також аферисти можуть зателефонувати вам та представитися співробітниками й операторами банків, компаній та навіть працівниками фіскальних органів. Після цього вони можуть у вас вимагати гроші. Однак памʼятайте, що так діють лише шахраї.

Здають в оренду вигадане житло

На свята люди масово виїжджають на відпочинок, а тому шукають житло на певний період. Аферисти публікують фейкові оголошення, де вказана занижена ціна, забирають у вас передоплату та зникають.

Коли шукаєте квартиру в оренду, то звертайте увагу на текст під оголошенням. Якщо він написаний із помилками або частково російською мовою, то це точно злодії. Також ставте більше уточнювальних запитань, коли домовляєтеся про зняття житла: про розташування будинку або квартири, що знаходиться поруч, як заїхати тощо.

Чим ще користуються шахраї

Застосувати таку схему можуть і без паспорта, маючи лише доступ до SIM-карти людини. Раніше ми розповідали, що мета шахрая – замінити SIM-карту, на якій працює ваш номер.

Як це дає доступ до грошей? У кожної людини, що має рахунки в банку, є фінансовий номер телефона. Тобто, це може бути особистий номер, який прив'язаний до картки, застосунків банку, на нього приходять SMS-повідомлення для підтвердження транзакцій тощо.

Якщо аферистам вдасться прив'язати ваш номер до нової SIM-картки, то вони отримають доступ до вашої персональної інформації та рахунків. А далі вони можуть викрасти гроші, купити вашим коштом будь-які товари або ж взяти кредит.

Як потрібно захищати свої номери:

  • перейти на контракт з мобільним оператором;
  • не розголошувати фінансовий номер телефону;
  • відключити послугу віддаленої заміни SIM-карти у свого мобільного оператора;
  • встановити PIN-код на SIM-карту зі складним 8-значним паролем та пароль блокування телефону;
  • зареєструватися в онлайн-кабінеті мобільного оператора.

Раніше ми розповідали, хто такі "чорні рієлтори" і як від них врятуватися. Також сайт Pro Гроші писав про найпоширеніші схеми обману на обміні валют.

Більше про фінансові афери читайте у нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.