Тиснуть на жалість і звинувачують бабусь: як почали працювати хитрі шахраї
Намагаючись будь-якими способами ввести в оману українців, аферисти вигадують все хитріші маніпуляції з метою заволодіти чужими грошима

Аферисти обманюють українців щодо помилкової оплати рахунку за газ
Фото: УНІАН, Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші
Шахраїв в Україні значно побільшало, і кожного дня на просторах інтернету з’являються нові історії про вдалі чи не дуже спроби обманом отримати чужі кошти. Оскільки люди стали обачнішими, аферистам доводиться вигадувати нові схеми та маніпуляції. Дуже часто зловмисники користуються сумлінням і добротою своїх жертв, тиснуть на жалість.
Про спробу заволодіти немаленькою сумою розповіла Ольга Ткаченко в TikTok.
Жінка зазначила, що одного дня їй зателефонували з невідомого номера та розповіли дуже жалісну історію: чиясь бабуся переплутала рахунки та помилково відправила кошти за газ. Тобто заплатила за комунальні послуги замість Ольги. Йшлося про суму 1 700 грн, які співрозмовниця по телефону попросила повернути на банківську картку.
Щоб підтвердити свої слова, надіслала на Viber фотографії квитанції. Це виявилася звичайна книжечка з мокрими печатками Укрпошти, де справді було вказано розрахунковий рахунок Ольги. Українка обіцяла розібратися в ситуації та віддати всю переплачену суму після розмови з оператором.
@olgatkachenko0510# # # # – olgatkachenko0510
Як і здогадувалася Ольга, фахівець не підтвердив, що газ оплатили. Плюс вона не побачила зайвих коштів в особистому кабінеті. Зате весь день ігнорувала дзвінки аферистки, яка жалісливим голосом просила відправити гроші та бідкалася на випадкову помилку бабусі.
"Це хотіли натиснути на жалість, щоб я швидко скинула гроші. Звичайно, ніяких проплат не було, ніякої бабусі теж, а була підроблена квитанція.Після завершення дзвінка з месенджера зникли всі СМС і фото", – констатувала Ольга.
Вона вирішила поділитися історією, щоб попередити інших: шахраї вдаються до несподіваних хитрощів і здатні вигадати настільки правдоподібні речі, що ніколи не здогадаєшся про обман.
Як не стати жертвою подібної схеми
У випадку з оплатою комунальних послуг досить легко переконатися у достовірності слів. Якщо ви маєте онлайн-кабінет, потрібно лише перевірити інформацію, вказану в історії операцій. За відсутності зайвих сум можна бути впевненим, що вас намагалися піймати на гачок аферисти.
Інший спосіб (підходить людям, які не користуються особистим кабінетом) – зв’язатися з оператором свого постачальника та дізнатися, чи проходив якийсь платіж по рахунку. Стало звичною справою у зловмисників тиснути на жалість, вдаватися до емоційної атаки, використовувати стресовий стан і тривогу жертви, щоб зменшити її пильність.
Тому коли зрозумієте, що вас обвели навколо пальця та залишили без грошей, одразу звертайтеся в поліцію. Не завадить заблокувати всі картки і рахунки, аби шахраї не спробували вдруге атакувати ваш гаманець. Чим швидше ви повідомите правоохоронців про факт злочину, тим вищими будуть шанси спіймати крадія.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що співчуття може залишити без грошей і розповідав, якої афери з "військовими" треба остерігатися. Також ми повідомляли, що дізналися історії невдалого онлайн-шопінгу українців на OLX.
Сподобалась стаття?