Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Штучна проблема – чи дійсно деякі долари більше не можна обміняти

Під час обміну іноземних банкнот з ознаками значного зношення або пошкодження вам можуть запропонувати операцію інкасо

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Обмінники відмовляють приймати деякі доларові купюри

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Наразі все більше ширяться в Мережі чутки про те, що деякі долари вже не дійсні в Україні. Вони виходять з обігу, а тому їх не приймають в обмінниках. Однак пункти дійсно не беруть іноземну валюту старого зразка, а саме 1996-го або 2001-го. Також вони не приймають банкноти з незначними потертостями або пошкодженнями. Цією ситуацією почали користуватися зловмисники.

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.

Шахраї почали обмінювали такі купюри з комісією 20%, мовляв, продати населенню такі долари за ринковим курсом обмінний пункт не зможе.

Також ситуацію загострила ІПсО (інформаційно-психологічна операція), що нібито застарілі банкноти взагалі припинять приймати.

Чи всі долари залишаються платіжними засобами?

Центр протидії дезінформації наголошує, що усі долари США, які випущені після 1914 року, залишаються платіжними засобами. Обмежень на розрахунки такими банкнотами не запроваджували.

Купюри виводять з обігу поступово, замінюючи новішими, але лише після того, як старі потрапляють до американських банків.

"У разі відмови обмінювати валюту на підставі року випуску Національний банк готовий приймати звернення від громадян для проведення відповідних перевірок", – запевнили в НБУ.

Чому в Україні вимагають комісію за обмін доларів?

Останнім часом було чимало ситуацій, коли обмінні пункти та банки відмовляли громадянам в обміні доларових купюр, які були випущені до 1996 року. Усе через дизайн та захисні елементи на американській валюті, які були змінені.

Проте всі долари, незалежно від року випуску, дійсні. Та навіть попри це більшість установ або відмовляються обмінювати старі купюри, або встановлюють певну комісію.

Які банкноти повинні приймати фінансові установи:

  • на яких є лише невеликі потертості;
  • з невеликими написами (площею до 200 мм);
  • на яких є до трьох плям до 5 міліметрів кожна;
  • з надривами до 3 мм;
  • з проколами до 1 мм.

Про те, коли Національний банк України розвʼяже проблему, пов'язану з тим, що деякі банки та обмінники відмовляються приймати долари без комісії, читайте в нашому матеріалі за посиланням.

Які є передумови для скасування фіксованого курсу долара?

За словами Олексія Плотнікова, насамперед йдеться про ситуацію з попитом та пропозицією на іноземну валюту. Вона може врегулюватися, скоріш за все, коли буде розуміння, як саме розвиваються події на фронті, коли розпочнеться так зване відродження промисловості, коли експортні операції будуть не такі обмежені. Тобто, є багато додаткових вимог та умов для того, щоб НБУ відпустив курс долара.

Раніше ми пояснювали, що таке "мокрі" гривні та чому їх обмінюватимуть безплатно. Ще ми розповідали про пошкоджені купюри, які з'явилися в українських банках.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.