Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Банки та обмінники за іншими правилами – що змінить НБУ

Розповідаємо, які зміни відбудуться на обмінному ринку та що це означає для громадян в Україні

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

В НБУ вважають, що зараз готівковий долар виконує більше функцію засобу збереження капіталу.

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Національний банк України найближчим часом закриє проблему, пов'язану з тим, що деякі банки та обмінники відмовляються приймати деякі долари без комісії. Планується, зокрема, що невдовзі на обмінному ринку з'являться правила, які панували там ще кілька місяців тому.

Як заявив член ради НБУ Василь Фурман, над питанням трактування ступеня зношування купюр зараз активно працюють.

Керівництво регулятора вже спілкувалося з представниками банків та небанківських установ. Існує домовленість, що проблему усунуть.

"Людям не потрібно турбуватися", – сказав він.

Фурман також додав, що невдовзі обмінний ринок запрацює за старими правилами. Також представник НБУ наголосив, що зараз готівковий долар виконує більше функцію засобу збереження капіталу. Хоча раніше на ньому можна було добре заробити, коли ставка дохідності за доларовими депозитами перевищувала 10%. Але тепер усе інакше: прибутковість доларових депозитів у великих банківських установах – менш як 1%, у середніх банках – 1-3%

І тепер людей більше цікавлять депозити у гривнях, розмір ставки яких сягає 15-30%, та облігації внутрішньої державної позики.

"Отже, громадянам зараз набагато вигідніше користуватися саме цими інструментами зберігання та множення грошей. Але і за свої доларові заощадження не варто переживати", – пояснив Василь Фрідман.

Чому в Україні вимагають комісію за обмін доларів?

Останнім часом часто виникали ситуації, коли обмінні пункти та банки відмовляли громадянам в обміні доларових купюр, які були випущені до 1996 року. Усе через дизайн та захисні елементи на американській валюті, які були змінені.

Проте всі долари, незалежно від року випуску, дійсні. Але навіть попри це більшість установ або відмовляються обмінювати старі купюри, або встановлюють певну комісію.

Які банкноти повинні приймати фінансові установи?

Мова про купюри:

  • на яких є лише невеликі потертості;
  • з невеликими написами (площею до 200 мм);
  • на яких є до трьох плям до 5 міліметрів кожна;
  • з надривами до 3 мм;
  • з проколами до 1 мм.

Раніше ми пояснювали, що таке "мокрі" гривні та чому їх обмінюватимуть безплатно. Ще ми розповідали про пошкоджені купюри, які з'явилися в українських банках.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.