Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Штрафи до 400 тисяч гривень — хто в Україні платитиме такі суми

Розповідаємо, які зміни запроваджує Кабінет міністрів та кому відтепер загрожують чималі штрафи

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

В Україні діятиме єдина такса за незаконний вилов риби

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

В Україні з жовтня діятиме єдина система штрафів для підприємців та фізичних осіб за шкоду, заподіяну водним мешканцям у разі порушення рибоохоронного законодавства.Тобто відтепер порушників не поділятимуть на підприємців та фізичних осіб.

Про це повідомила пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що Кабмін постановою №104 скасував два різні підходи для розрахунку збитків за порушення правил рибальства. Мова про те, що порушників поділяли на підприємців та фізичних осіб, і нараховували різні суми збитків за однакові порушення.

До того ж збільшувалися корупційні ризики під час розрахунку збитків. Наприклад, була можливість маніпулювати цінами на водні біоресурси для конкретного регіону на момент проведення розрахунків. Але відтепер, як зазначають у відомстві, в Україні з'являться єдині такси як для підприємців, так і фізичних осіб для обчислення розміру шкоди.

Так, розмір шкоди визначатиметься згідно з таксою у неоподатковуваних мінімумах доходів громадян. Станом на 2023 рік — це 1 342 гривні.

Які штрафи за незаконний вилов риби

Наприклад, якщо виловити одного веслоноса (гібрид осетрових риб Polyodon spathula), розмір заподіяної шкоди, відповідно до такси, оцінюється у 1 110 неоподатковуваних мінімумів доходів. Тобто розмір штрафу становитиме 1,49 мільйона гривень.

Вилов однієї форелі – шкода у 425 неоподатковуваних мінімумів, відповідно розмір штрафу становитиме 570 тисяч гривень. За вилов іншої риби штрафуватимуть:

  • якщо виловити сома європейського – штраф 403 тисячі гривень;
  • судака звичайного – 283 тисяч гривень;
  • якщо наловити кілограм хамси – 6 710 гривень;
  • кілограм кільки – 9 340 гривень.

Штрафи за буріння свердловин

Загрожують громадянам, які бурили свердловини без відповідної на це ліцензії. Штрафні санкції за порушення наступні:

  • за буріння свердловин для видобутку підземних вод без ліцензії на провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню згідно із законом — від 17 до 34 тисяч гривень, а у разі повторного порушення — від 51 тисячі гривень;
  • за незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для видобутку підземних вод після припинення їх використання – штраф від 34 до 51 тисячі гривень, за повторне порушення впродовж року — до 68 тисяч гривень.

Зазначимо, що запровадити таки штрафи пропонують в урядовій постанові №703, яку ще не погодили.

Раніше ми пояснювали, за яке порушення в Україні доведеться сплатити майже 2 мільйони гривень штрафу. Також ми писали, як можуть змінитися ціни на підакцизну продукцію у 2024 році.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.