Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

ПриватБанк встановив правила обміну валют: які купюри прийматиме фінустанова

Розповідаємо, які іноземні банкноти можна буде обміняти в банку без додаткових умов

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

ПриватБанк встановив певні правила обміну та прийому іноземної валюти

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Після того, як українці стикнулися з певними проблемами під час обміну валют, а саме з запровадженням додаткової комісії за проведення операції, Національний банк України встановив певні правила для обмінних пунктів та банків. Зокрема ПриватБанк відтепер не прийматиме сильно зношені та пошкоджені іноземні купюри ні на обмін, ні як платіжний засіб.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Які іноземні банкноти можна обміняти в банку?

ПриватБанк прийматиме іноземну валюту незалежно від їхнього року випуску та незначних вад, за виключенням сильно зношених купюр та банкнот зі значними пошкодженнями.

Зазначається, що державний банк врахував усі вимоги НБУ щодо прийому та обміну валют та дотримуватиметься їх під час проведення операції. Це означає, що всі банкноти, справжність яких буде підтверджена детекторами або лічильниками, ПриватБанк прийматиме без додаткових умов.

Загалом обміняти в банку можна такі купюри:

  • що не містять ознак підробки;
  • які не мають значних пошкоджень;
  • незалежно від року випуску;
  • будь-якого номіналу.

Що робитиме НБУ у разі порушення встановлених правил?

За порушення певних вимог Нацбанку вживатимуться належні заходи впливу на банки та небанківські установи, зокрема, зупинення можливості здійснення окремих видів валютних операцій.

Також, в залежності від рівня вчиненого правопорушення, можливе запровадження штрафних санкцій для банків та небанківських установ. Йдеться про такий максимальний розмір штрафу:

  • для банків передбачений штраф у розмірі до 400 000 гривень та планується його збільшення за суттєві порушення;
  • для небанківських фінансових установ – штраф у розмірі до 5% від розміру власного капіталу установи.

Якою може бути допустима комісія при обміні валют?

Доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України Олексій Плотніков у коментарі сайту Pro Гроші пояснив, що, як правило, обмінні пункти та банки не працюють з фіксованою комісією за проведення операції. Однак при цьому є курс купівлі та продажу, які відрізняються. Тобто, можна сказати, що це і є свого роду комісія.

Раніше ми розповідали, чому обмінники відмовляються приймати старі купюри. Також ми писали, чому проблематично відправити долари на обмін до США.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.