ПриватБанк масово закриває рахунки українців – в чому причина
Щоб уникнути закриття банківського рахунку, українцям потрібно уважно ставитися до своєї діяльності
ПриватБанк примусово закриває рахунки ФОП
Фото: hotline.finance, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Деякі клієнти ПриватБанку залишилися без своїх рахунків за ініціативою фінансової установи. Так, з початку 2022 року до квітня поточного року було здійснено примусове закриття рахунків 38,9 тисячі фізичних осіб-підприємців (ФОПів).
Про це повідомив "Мінфіну" член правління ПриватБанку з питань малого та середнього бізнесу Євген Заграєв
Чому ПриватБанк примусово закрив рахунки клієнтів
Згідно зі звітом члена правління ПриватБанку, серед причин такого обмеження стала діяльність підприємців, яка не відповідає вимогам фінансового моніторингу.
"ПриватБанк закриває рахунки та за своєю ініціативою — як щодо клієнтів, які мають неактивні рахунки протягом тривалого часу (від 3-х років). Загалом у 2022 році клієнтів усіх таких категорій було 30,6 тисячі, а у першому кварталі 2023 року — 8,3 тисячі", — розповів Заграєв.
У 2022 році з власної ініціативи рахунки закрили 48,4 тисячі ФОПів, а у першому півріччі 2023 року — 29,9 тисячі. Враховуючи бажання клієнтів, загальна кількість закритих рахунків складає 78,3 тисячі.
Попри такі обмеження, ПриватБанк залишається провідним оператором у сфері обслуговування підприємців. За даними банку, на початку 2022 року у нього було 877,6 тисячі ФОПів, а на початку 2023 року — 922,6 тисячі. І ця цифра продовжує зростати, досягши 1 липня 2023 року позначки 962,2 тисячі підприємців.
ПриватБанк подовжив термін дії всіх карток
ПриватБанк продовжив термін дії карток українців на 24 місяці. З 1 серпня 2023 року всі картки, включаючи зарплатні, соціальні, кредитні, пенсійні та платіжні, можуть продовжувати своє функціонування, навіть якщо закінчився термін дії. ПриватБанк надав клієнтам можливість користуватися цими картками для здійснення оплат, зняття готівки, транзакцій в Приват24 та поповнення рахунку.
Однак українці можуть вибрати перевипуск картки за власним бажанням. Цей процес можна здійснити у банківському відділенні, де замовляють новий пластик, а залишкові кошти, кредитні суми, заборгованості та підключені послуги автоматично перейдуть на створений рахунок.
Раніше ми повідомляли, що в Україні змінилися правила поповнення банківських карток. Також ми писали, що в Україні зменшилася кількість безготівкових розрахунків.
Сподобалась стаття?