Поїздка запам'ятається надовго: за що Укрзалізниця штрафує на понад тисячу гривень
Розповідаємо, про що обов'язково мають знати пасажири, якщо планують подорож Укрзалізницею
Пасажири можуть заплатити чималий штраф за зірваний стоп-кран у поїзді
Фото: Укрзалізниця. Колаж: Pro Гроші
Про стоп-кран знають усі, хто хоча б раз їздив у поїзді. В українських поїздах, наприклад в електричках, стоп-крани, як правило, можна побачити у тамбурах або в середині вагона. Та мало кому відомо, що користуватися стоп-краном можна лише під час надзвичайних ситуацій.
Редакція сайту Pro Гроші розповідає, які штрафи загрожують пасажиру, який вирішить самовільно скористатися стоп-краном.
Для чого взагалі потрібен стоп-кран
Стоп-кран у поїзді — це спеціальний пристрій яскраво-червоного кольору для екстреного гальмування поїзда. Він може моментально зупинити рухомий склад, адже активує гальма в усіх вагонах.
Стоп-кран розташовують високо, аби до пристрою не могли дістатися діти. За інструкцією, користуватися ним може лише провідник і тільки під час надзвичайних ситуацій.
Так, наприклад, якщо під час поїздки у вагоні з'явиться задимлення, запах диму або пасажири помітять відкритий вогонь, черговий провідник має негайно скористатися стоп-краном та зупинити рух поїзда. Після цього він має проконтролювати евакуацію усіх пасажирів.
Цікаво, що швидкісні поїзди Hyundai, які курсують українською залізницею, відсутні стоп-крани, але є вагонах встановлені прототипи.
Якщо повернути такий пристрій, то відповідний сигнал отримає машиніст, який вирішить, зупиняти поїзд чи ні.
Чи можуть оштрафувати пасажира, якщо він скористається стоп-краном
Так. Якщо пасажир вирішив без будь-якої серйозної причини зупинити поїзд, то такі дії караються штрафом, розмір якого становить до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.У 2023 році сума становить 1 342 гривень.
Крім штрафу, пасажиру можуть призначити:
- виправні роботи терміном до двох років;
- арешт терміном на пів року;
- обмеження волі терміном до трьох років.
Крім того, якщо застосування стоп-крана призведе до загибелі людей, то винуватця можуть позбавити волі на строк від п'яти до десяти років.
Скільки коштує безквитковий проїзд у поїзді
Як зазначають у пресслужбі УЗ, на напрямках, які користуються найбільшою популярністю серед пасажирів, розмір штрафів коливається від 1 тисячі до 2 200 тисяч гривень. Але остаточна сума штрафу залежить від напрямку та класу поїздки.
Ми вже розповідали, як пасажирам можна купувати квитки зі знижкою. А ще ми писали про новий міжнародний рейс, який запускає Укрзалізниця.
Сподобалась стаття?