Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

На пенсію у 50 років: хто з українок може подати заявку раніше

Розповідаємо, як подати заявку на отримання пенсії за віком

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Багатодітні мами можуть вийти на пенсію раніше

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років.

Про це повідомили у Пенсійному фонді України.

Умовою для виходу на пенсію є наявність не менше 15 років страхового стажу. Звертатись за призначення пенсії можна за 1 місяць до досягнення віку 50 років.

Подати заяву на призначення пенсії в електронному вигляді можна через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього необхідно мати пристрій з доступом до мережі Інтернет, кваліфікований електронний підпис (КЕП) та підготувати скан-копії необхідних документів.

Для подачі заяви виконайте такі дії:

  • зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України;
  • виберіть вкладку "Заява на призначення пенсії";
  • ознайомтесь з інформацією, яка з’явиться на екрані, та перейдіть за посиланням "Вхід";
  • авторизуйтесь за допомогою КЕП.

Далі треба виконати ще кілька кроків.

Крок 1 – у розділі "Щодо пенсійного забезпечення" оберіть вкладку "Заява на призначення пенсії". Дайте згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання вашої заяви. Натисніть "Продовжити" та оберіть вид пенсії – "Пенсія за віком".

Крок 2 – дайте відповіді на питання анкети-опитування для заповнення атрибутів звернення та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних (поставте позначку).

Крок 3 – прикріпіть скан-копії необхідних документів, у тому числі документів про народження дітей.

Крок 4 – підпишіть заяву за допомогою КЕП та відправте її до Пенсійного фонду України, натиснувши "Підписати та відправити в ПФУ".

Як самостійно накопити на пенсію

Є декілька способів зібрати собі гроші на старість, не покладаючись на державні виплати. Одна із таких самостійних накопичувальних схем – формування особистого капіталу в недержавних пенсійних фондах (НПФ) або компаніях зі страхування життя.

Різниця між ними в тому, що в компанії зі страхування життя можна оформляти як накопичувальну частину для формування пенсії, так і медичну. Тобто, можна окремо брати дві з них, і третій варіант – дві частини накопичення в одному.

Розповідаємо детальніше, як самостійно накопити на пенсію. Також ми писали, яка категорія пенсіонерів отримує більшу пенсію та що на це впливає.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.