Лікування постраждалих від війни: хто має право на безкоштовну меддопомогу
У МОЗ роз'яснили, кому держава гарантує надання безоплатного лікування та реабілітації
Частина українців можуть отримувати меддопомогу безкоштовно
Фото: МОЗ. Колаж: Pro Гроші
Українці, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення Росії, можуть отримати безоплатне лікування та реабілітацію.
Про це заявила заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак під час брифінгу.
За її словами, держава повністю взяла на себе зобов’язання щодо видатків на фінансування лікування й подальшої медичної реабілітації українських захисників та цивільних, звільнених з російського полону.
Микичак пояснила, що надання медичної допомоги відбувається таким чином:
- Спершу військові та цивільні, звільнені з полону, проходять спеціалізовані медичні огляди, під час яких фахівці визначають, чи є потреба в амбулаторному або спеціалізованому лікуванні, зокрема, за межами України, в європейських клініках.
- Усі медичні огляди, лікування та подальша реабілітація звільнених із полону пацієнтів є безоплатними і забезпечуються коштом державного бюджету у визначених медичних закладах.
"Завдяки чіткій логістиці та взаємодії МОЗ та Європейської комісії ми організовували евакуаційні рейси з різних регіонів України, в тому числі тих, де наразі тривають активні бойові дії. Завдяки цій співпраці ще 6 звільнених із полону захисників України пройдуть лікування у клініках ЄС, скориставшись механізмом медичної евакуації", – додала Микичак.
Такий алгоритм працює з перших днів війни. Лише протягом цього тижня вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 45 українських пацієнтів.
В які країни відправляють лікувати українців
18 країн-партнерів приймають українських пацієнтів, а саме:
- Німеччина;
- Франція;
- Ірландія;
- Італія;
- Данія;
- Швеція;
- Румунія;
- Люксембург;
- Бельгія;
- Іспанія;
- Португалія;
- Нідерланди;
- Австрія;
- Норвегія;
- Литва;
- Фінляндія;
- Польща;
- Чехія;
- Норвегія.
Ці країни приймають як військових, так і цивільних з комбінованими важкими мінно-вибуховими травмами, опіками, пацієнтів з онкологічними захворюваннями та такими, що передбачають спеціалізоване лікування.
Крім того, частина полонених, окрім лікування ускладнених травм та поранень, особливо потребують психологічної підтримки та реабілітації. Для цього в Україні формується Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
З початку повномасштабної війни з Росією проведено вже 24 обміни, в результаті яких з полону повернули 808 українців.
Раніше ми писали, яку допомогу отримали звільнені з полону українські військові. Також ми розповідали, що буде з пенсіями українських військових.
Сподобалась стаття?