Курс долара оновився: що відбувається з валютою в обмінниках
Українські обмінники майже не змінили курс долара у порівнянні з попереднім періодом

Курс долара в українських обмінниках
Фото: Reuters. Колаж: Pro Гроші
В Україні вартість американської валюти, яку можна придбати в обмінниках, перебуває у стабільному стані. Ціна долара змінилася лише на кілька копійок у бік ослаблення.
Деталі повідомляє спеціалізований фінансовий портал Мінфін.
Різниця між показником вартості покупки дорівнює всього 6 копійок, а продажу – 10 копійок. Станом на 14 листопада 2022 року середній курс в обмінниках становить:
- купівля – 40,50 грн за долар;
- продаж – 40,60 грн за долар.
Зауважимо, що минулого тижня американська валюта була ще дешевшою. Обмінники продавали її по 40,55 грн/дол., а купували – по 40,35 грн/дол. Але не можна говорити про тенденцію дорожчання, оскільки діапазон курсу в кілька десятків копійок – це стандартні коливання на валютному ринку.
Що чекає на курс та обмінники найближчим часом
Успіхи української армії на фронті спільно з заявами лідерів країн Європейського Союзу про подальшу фінансову підтримку створюють позитивний настрій на ринку валюти цього тижня. Поки рано говорити про спокійну ситуацію з курсом долара, але державні резерви наразі можуть забезпечувати підстраховку. За даними Національного банку України, станом на початок листопада ЗВР зросли до $25,2 млрд.
Згідно з прогнозами, котирування обмінників перебуватимуть у межах:
- долар – коридор купівлі та продажу від 39,80 до 41,20 гривень;
- євро – коридор купівлі та продажу від 39,80 до 42,40 гривень.
Відповідність прогнозів протягом тижня будуть забезпечувати такі фактори як угоди великих експортерів зерна та імпортерів енергоносіїв, безперебійна підтримка іноземних партнерів, а також інтервенції Нацбанку.
Обмінникам наступного року прийдеться несолодко через нововведення, за яке проголосувала верховна Рада. З 2023 року всі небанківські установи, що займаються обміном валюти, будуть змушені сплачувати авансований внесок з податку на прибуток.
Для тих пунктів, які працюють у містах з населенням понад 50 тисяч, сума становитиме три мінімальні зарплати. Для обмінників у менших містах розмір виплати дорівнює одній мінімальній зарплаті. Проблема в тому, що дрібні пункти, які не здатні похвалитися великим обігом валюти, можуть не потягнути зобов’язання. Тож вимушено закриються через нерентабельність роботи.
Нагадаємо, що НБУ з початком повномасштабної війни посилив вимоги до небанківських фінансових установ. Найперша зміна у їхньому функціонуванні – заборона розміщувати дані про реальний курс на вулицях. Відтоді всі стенди опустіли, інформаційні табло перестали відображати текст.
Раніше сайт Pro Гроші писав, чи варто зараз купувати і продавати долар, і розповідали, коли курс буде найвигіднішим. Також ми повідомляли, що в Україні змінили умови роботи обмінників.
Детальніше про курси валют в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?