Деяких українців позбавили доступу до банківських карток Revolut – в чому причина
Картки стали доступні українцям ще в березні 2022 року, відтоді вони мали змогу оплачувати покупки в місцевій валюті та знімати готівку
Картки Revolut стали недоступними для українців у Європі
Фото: Unsplash, Revolut. Колаж: Pro Гроші
Українські біженці, які перебувають у Європі, більше не зможуть користуватися віртуальними картками Revolut. Для цього їм потрібно надати документи, що підтверджують право на проживання. Таким чином компанія оновила вимоги до реєстрації.
Про це повідомило видання The Village.
Банківські картки Revolut відкрили для українських переселенців у березні 2022 року. Тоді правило, що вимагає підтвердити право на проживання, скасували, хоча це була необхідність для всіх нових оформлень рахунків електронних грошей у Європейському Союзі.
Але 19 липня компанія оновила вимоги і повернула потребу в документах. Тож тепер українці не зможуть відкрити собі віртуальний рахунок, якщо не матимуть вказаних паперів. Водночас у повідомлені від Revolut сказано, що перелік цих документів може відрізнятися залежно від країни.
Оновлення не вплинуть на клієнтів, які вже користуються картками і можуть знімати готівку, зв’язавши програму з українським банківським рахунком, чи розраховуватися в локальній валюті. Таких людей, за інформацією компанії, понад 500 тисяч.
Зауважимо, що вперше перевірка документів торкнулася росіян і білорусів у червні поточного року. Зазначалося, що посилені вимоги стосуються лише громадян окремих держав. Як видно, правила розповсюдили також на українців.
Шахрайські дії з віртуальною карткою
Окрему картку тільки для оплат в Інтернеті можуть оформити клієнти ПриватБанку. Вона дозволяє встановити ліміт на списання, що в теорії означає захист від злочинних дій. Але будь-які платіжні засоби за умов неправильної експлуатації здатні опинитися "під прицілом" шахраїв.
Наприклад, клієнт фінансової установи поскаржився, що з його рахунку зникло 37 тисяч грн, причому не в національній валюті, а в VND. Це в'єтнамський донг. Тобто відбулася конвертація. Зрозуміло, що це справа рук аферистів, які вкрали кошти клієнта ПриватБанку.
Він зауважив такі деталі ситуації:
- суму зняли вісьмома платежами;
- система безпеки жодним чином не зреагувала і не надіслала підтверджувальних повідомлень;
- блокування сталося тільки після останньої вдалої операції;
- очікування на повернення займе до 120 днів;
- протягом цього часу треба заплатити борг банку;
- немає впевненості, що суму зарахують в повному обсязі назад на рахунок.
Як уточнили в ПриватБанку, шахраї могли заволодіти персональними даними різними способами, як класичними, так і більш витонченими. Наприклад, за допомогою камер спостереження в закладах або фішингових сайтів.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що у відділеннях Ощадбанку клієнтам можуть не видати картки. Також ми повідомляли про проблему з картками у Приват24 та розповідали, який дивний збій може налякати українців.
Сподобалась стаття?