Через Приват24 можуть зняти гроші за послуги, які не використовуються – що відомо
З картки можуть зникнути кошти через підписку на сторонні сервіси, а чекати повернення доведеться до 120 днів
У клієнтів ПриватБанку списують кошти за підписки, якими вони не користуються
Фото: Pexels, Unsplash, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Нерідко українці стикаються з проблемою списання коштів з банківських карток на користь якогось сервісу чи як плати за послугу. Здебільшого йдеться про підписку на сторонній ресурс, принаймні так зазначається у призначенні платежу. Але клієнти банків не погоджуються з причиною транзакції та запевняють, що не підтверджували її.
Скаргу опублікували на порталі "Мінфін" у розділі відгуків.
Користувач, зареєстрований під ніком Dens777, розповів, що у Приват24 зникла сума в розмірі 117 доларів, що за актуальним курсом еквівалентно 4 165 грн. Призначення платежу – підписка на інтернет-сервіс Amazon. Але чоловік стверджує, що ніколи не користувався цим ресурсом.
До всього, розмір списання значно перевищив ліміт у мобільному додатку на інтернет-платежі. Втім налаштування не завадило успішно здійснити фінансову операцію без відома власника картки. Додаток не прислав сповіщення про підтвердження і клієнт не мав змоги заблокувати списання.
"На даний момент створили заявку і типу чекайте 11 днів, може повернуться гроші. Або потім ще доведеться чекати за якимись регламентами 45-120 днів. А може взагалі не повернуться. Коротше, банк вдав "моя хата скраю, нічого не знаю", – розповів постраждалий.
На його думку, система безпеки ПриватБанку повинна була запідозрити транзакцію в шахрайських діях, адже неодноразово схожі проблеми траплялися з іншими клієнтами (судячи з кількості подібних історій на порталі "Мінфін"). Чоловік запевнив, що закриє всі рахунки, якщо кошти не повернуться на карту протягом обіцяних 11 днів.
Що відповіли в ПриватБанку
Представники фінустанови зазначили, що встановлений ліміт на оплату спрацьовує в мобільному застосунку тільки у випадку списання на користь ризикового сайту. Отже, в разі оплати на довіреному ресурсі неважливо, яка максимальна сума зазначена. Платіж пройде, причому без підтвердження від власника коштів.
У випадку з підписками, після першої оплати система автоматично виконує подальші регулярно (щомісяця, кварталу, року тощо), використовуючи збережені платіжні дані. Це зазвичай відбувається без потреби додаткового втручання користувача. Змінити це можна тільки в особистому кабінеті на сайті компанії.
Водночас клієнти Monobank мають змогу керувати підписками на сторонні ресурси одразу в смартфоні. Потрібно лише здійснити такий алгоритм дій:
- авторизуватися в Monobank;
- зайти в меню "Інші платежі";
- обрати сервіс, який автоматично списує кошти з картки;
- натиснути на кнопку "Заблокувати списання".
Інколи є змога повністю відв’язати картку від сайту, але це працює не з усіма підписками. Тож важливо переконатися в надійності та безпеці компанії, яка надає послугу, перед наданням їй платіжних даних для автоматичних списань.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що переказ MoneyGram у ПриватБанку під питанням і розповідав, що можуть вимагати у відділенні. Також ми повідомляли, який збій в додатку Monobank може залишити ні з чим.
Сподобалась стаття?