Шахраї вигадали нову схему — як зберегти гроші на банківській картці
У поліції розповіли, як дурять українців та що робити в тому випадку, якщо вже стали жертвою злочинців

Злочинці представляються співробітниками банку
Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Шахраї вигадали нову схему, за допомогою якої викрадають кошти з банківських карток українців. Аби заманити жертву, вони представляються працівниками банків.
Про це попередили в Головному управлінні Національної поліції Києва.
Поліціянти кажуть, що мешканка столиці нещодавно звернулась до Дарницького управління поліції із заявою про шахрайство.
За її словами, вона завантажила мобільний застосунок одного з банків. Для того, щоб увійти в онлайн-кабінет, потрібно було ввести пароль. Жінці зателефонував чоловік, який представився менеджером фінансової установи.
Зловмисник пояснив, що допоможе налаштувати застосунок, але для цього необхідно назвати код, який прийшов у SMS-повідомленні. Жінка виконала всі вимоги співрозмовника. А коли увійшла в мобільний додаток, виявила, що з її картки зняли 34 400 гривень.
"За вказаним фактом слідчі Дарницького управління поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України — шахрайство та спільно з кіберполіцією встановлюють особи зловмисників. Санкція статті передбачає позбавлення волі до восьми років", — йдеться в повідомленні правоохоронців.
Як захистити свої гроші
Щоб не стати жертвою будь-якого шахрайства з банківськими картками:
- нікому не повідомляйте дані вашої банківської картки, особливо ПІН-код та CVV–код, навіть особам, які представляються працівниками банку;
- запишіть номер "гарячої лінії" вашого банку і при виникненні підозри щодо шахрайства відразу блокуйте картку;
- не розголошуйте коди, які приходять вам під час здійснення операцій з банківською карткою;
- замовте у банку послугу SMS-повідомлень щодо будь-яких транзакцій із вашого рахунку.
Варто пам'ятати про те, що працівники банків ніколи не телефонують своїм клієнтам та не запитують коди, паролі до карток або іншу особисту інформацію.
Що робити, якщо стали жертвою шахраїв
Поліціянти також радять, якщо ви все-таки стали жертвою злочинців, якомога швидше зверніться до найближчого відділення поліції чи телефонуйте за номером 102. Оперативність дасть змогу швидше вирахувати злодія.
Повернути вкрадені гроші реально
Ми вже писали про те, що існує певний алгоритм дій, які потрібно виконати після того, як стало відомо про несанкціоноване списання коштів з рахунку. У такому випадку потрібно:
- заблокувати банківську карту, з якої здійснено несанкціоноване списання грошових коштів;
- звернутися до служби підтримки банківської установи телефоном чи онлайн, щоб повідомити про ситуацію, що склалася;
- звернутися до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного заволодіння грошовими коштами;
- звернутися із заявою про визнання особи потерпілою в межах кримінального провадження.
Раніше ми розповідали, як шахраї можуть оформлювати на українців кредити та які нові схеми для вимагання грошей вони вигадують. Більше про активність аферистів в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?