Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Більшість цього не знає: як не втратити гроші, продаючи в інтернеті

Варто памʼятати про правила фінансової безпеки, аби шахраї не могли вкрасти у вас гроші чи товар

Колаж: Pro Гроші

Іноді аферисти імітують переказ грошей

Колаж: Pro Гроші

Багато сайтів та програм, через які ви можете продавати речі, здебільшого захищені від шахраїв. Вони блокують шкідливі посилання в листуванні, пропонують безпечні системи розрахунку, дозволяють шифрувати свій номер при публікації оголошення. Також там постійно наголошують на правилах фінансової безпеки. Однак не всі українці про них памʼятають.

Розповідаємо, як не втратити гроші, продаючи в інтернеті.

Не розсекречуйте персональні дані

Не вказуйте в оголошенні номер своєї карти та номер телефону. Вам краще обмежитися лише описом товару. Також на сайтах та у програмах є вбудована функція, щоб покупець зміг з вами звʼязатися.

Якщо ви одразу даєте свої персональні дані, то шахраї можуть вам зателефонувати та представитися співробітниками банку. Так вони викликають довіру та виманюють інші дані, які відкривають доступ до вашого рахунку.

Не обговорюйте деталі в сторонніх месенджерах

Шахраї створюють спеціальні сторінки, які допомагають їм дізнатися дані вашої картки. Ці сторінки маскують під сайти служб доставки, платіжні сторінки сервісів оголошень або системи грошових переказів.

Якщо на такій сторінці ви введете всі реквізити своєї карти, то аферисти отримають повний доступ до вашого рахунку.

Чати спеціальних програм чи сайтів для продажу зазвичай блокують такі посилання. Саме через це шахраї намагаються вивести вас із захищеного сайту на інші месенджери.

Не віддавайте замовлення раніше, ніж людина його оплатить

Іноді аферисти імітують переказ грошей. Вони використовують демоверсії банківських додатків. Тоді екран просто показує, як перерахування грошей виглядатиме у додатку, але насправді кошти вам не приходять.

Дочекайтеся поки ви отримаєте потрібну суму на свій рахунок і лише після цього відправляйте людині замовлення.

Чим ще користуються шахраї

Застосувати таку схему можуть і без паспорта, маючи лише доступ до SIM-карти людини. Раніше ми розповідали, що мета шахрая – замінити SIM-карту, на якій працює ваш номер.

Як це дає доступ до грошей? У кожної людини, що має рахунки в банку, є фінансовий номер телефона. Тобто, це може бути особистий номер, який прив'язаний до картки, застосунків банку, на нього приходять SMS-повідомлення для підтвердження транзакцій тощо.

Якщо аферистам вдасться прив'язати ваш номер до нової SIM-картки, то вони отримають доступ до вашої персональної інформації та рахунків. А далі вони можуть викрасти гроші, купити вашим коштом будь-які товари або ж взяти кредит.

Як потрібно захищати свої номери:

  • перейти на контракт з мобільним оператором;
  • не розголошувати фінансовий номер телефону;
  • відключити послугу віддаленої заміни SIM-карти у свого мобільного оператора;
  • встановити PIN-код на SIM-карту зі складним 8-значним паролем та пароль блокування телефону;
  • зареєструватися в онлайн-кабінеті мобільного оператора.

Раніше ми розповідали, хто такі "чорні ріелтори" і як від них врятуватися. Також сайт Pro Гроші писав про найпоширеніші схеми обману на обміні валют.

Більше про фінансові афери читайте у нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.