Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
Головні новини країни

Без грошей не залишимось? Як працюватимуть банки в умовах блекауту

Розповідаємо, що очікує на клієнтів системно важливих банків у разі тривалого блекауту

Фото: Уніан. Колаж: Pro Гроші

НБУ розробив план роботи банків під час блекауту

Фото: Уніан. Колаж: Pro Гроші

У разі тривалого блекауту в Україні зачинять більшість банківських відділень. Залишать лише чергові відділення, які працюватимуть на резервних джерелах енергії, а також обслуговуватимуть не лише клієнтів свого банку.

НБУ повідомив, як працюватимуть системно важливі банки.

Що чекає на клієнтів

Банківська система не припинить роботу навіть за умов жорсткого і тривалого блекауту. Однак, кількість працюючих відділень буде скорочено, українці зможуть звертатися в чергові відділення, які визначать самі банки.

Щоб клієнти фінустанов мали змогу й надалі користуватись будь-якими послугами, НБУ рекомендує банкам заздалегідь вжити деяких заходів, а саме:

  • збільшити залишок готівки у касах, розмістивши в чергових відділеннях додаткові сейфи для зберігання готівки;
  • контакт-центри банків та їхні дата-центри потрібно забезпечити резервними джерелами живлення, запас палива для цих джерел має бути щонайменше на 7 днів;
  • заздалегідь визначені чергові відділення також необхідно забезпечити резервними джерелами живлення. У них мінімальний запас палива має бути не меншим за дводенний. При цьому має бути джерело поповнення запасів палива у разі потреби. Крім того, банки повинні подбати про резервні (супутникові) канали зв'язку для відділень, які працюватимуть;
  • слід передбачити збільшення комплексів самообслуговування у чергових відділеннях.

Список працюючих чергових відділень необхідно опублікувати на сайті конкретного банку, а також адреси працюючих відділень повинен мати контакт-центр банку та НБУ. На вхідних дверях інших відділень, які не працюватимуть під час блекауту, має бути інформація про чергові відділення.

Також ці відділення мають забезпечити прийом готівки від бізнесу. Причому не лише від підприємців, які є клієнтами цього банку, а й від тих, що зазвичай обслуговуються в інших банках. Впродовж тривалого блекауту деякі банки мають відмінити комісії за зняття готівки в інших банках.

Раніше ми розповідали, чого чекати від курсу долара до кінця року. Також ми писали, які валютні обмеження НБУ послабив для українців.

Pro Гроші в Instagram Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.