Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Субсидія літом? Як призначатимуть допомогу на оплату комуналки пенсіонерам

У Пенсійному фонді нагадали, чи мають право українці на пільги на оплату комуналки влітку

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Як призначають субсидії на літо

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні частина пенсіонерів отримує субсидію на оплату комунальних послуг не тільки в опалювальний період, але й влітку.

Про це нагадали в Пенсійному фонді.

У відомстві зазначили, що для багатьох громадян платіжки непідйомні, тому людей часто рятує допомога від держави.

У Пенсійному фонді пояснили, що в разі призначення субсидії від початку неопалюваного сезону (з травня по вересень) сукупний дохід враховується за III-IV квартали попереднього календарного року. При цьому доходи у вигляді пенсії враховуються у березні поточного року.

Тобто при розрахунку субсидії на літній (неопалювальний) період буде враховано березневу пенсійну виплату.

Коли призначаються житлові субсидії

Раніше ми писали про те, що субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:

  • на неопалювальний сезон – з 01 травня по 30 вересня;
  • на опалювальний сезон – з 01 жовтня по 30 квітня;
  • для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, на опалювальний сезон – з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Нові правила виплати субсидій

Раніше ми вже розповідали вам про те, що з 1 лютого українці, які отримують субсидії, мають знімати гроші з рахунків та самостійно переказувати їх комунальним підприємствам за спожиті послуги.

За словами заступниці керівника ГУ Пенсійного фонду в Житомирській області Світлани Антонюк, раніше пільгову оплату за водо-, теплокористування, електроенергію та інші житлово-комунальні послуги розподіляли відділення Ощадбанку та Укрпошти. Однак з 1 лютого ця можливість скасована.

Що стосується пенсіонерів, вони й далі, за бажанням, можуть отримувати субсидію через відділення Укрпошти. Також гроші вони можуть забрати одразу у день виплати пенсії. А от українцям непенсійного віку треба визначатись, як вони хочуть отримувати субсидії:

  • або відкрити рахунок у банківській установі, і ці гроші будуть надходити туди;
  • або продовжувати отримувати житлові субсидії у відділеннях Укрпошти.

Кому можуть перерахувати субсидію посеред опалювального сезону

У ПФУ пояснили, що переглянути призначення допомоги можуть таким категоріям українців:

  • непрацюючим пенсіонерам, якщо пенсіонер звільнився з роботи, а його заробітну плату було враховано у тому періоді, за який проводився розрахунок житлової субсидії;
  • особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого призначено субсидію;
  • непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.

Раніше ми розповідали, яким чином можна виправити помилку в декларації на отримання субсидії. Також сайт Pro Гроші повідомляв, кому можуть перерахувати субсидію посеред опалювального сезону.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.