Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Реструктуризація боргу за комуналку: що робити, аби не втратити субсидію

З'ясовували, куди бігти у випадку накопичення заборгованості за сплату комуналки

Що робити для реструктуризації боргу за комуналку

Мешканці Києва, які заборгували за комуналку, можуть оформити договір про реструктуризацію заборгованості. Це вкрай важливо зробити для того, щоб не втратити можливість отримувати субсидію.

Про це нагадали в Київській міській державній адміністрації.

Як укласти договір про реструктуризацію боргу

Відомо, що укласти договір про реструктуризацію боргу можна за допомогою комунального концерну "Центр комунального сервісу".

Зробити це можна особисто в будь-якому сервісному центрі концерну за попереднім записом. Фахівці працюють з понеділка по четвер з 8:30 до 17:30 та в п’ятницю з 8:30 до 16:15 (перерва з 13:00 до 13:45).

Як оформити реструктуризацію дистанційно

Щоб не бігати по сервісних центрах, столична влада також пропонує вирішити всі питання щодо наявного боргу дистанційно через:

  • месенджер у фейсбуку;
  • через скайп чи телеграм.

Які документи, крім заяви, треба подати

  • паспорт (або ID-картку та витяг із Єдиного державного демографічного реєстру);
  • картку платника податків PHOKПП (IПH) (не надається власником ID-картки);
  • документ, що підтверджує право власності житловим приміщенням/квартирою та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності;
  • довіреність представника та його паспорт (якщо договір укладатиме представник власника).

Нові правила виплати субсидій

Раніше ми вже розповідали вам про те, що з 1 лютого українці, які отримують субсидії, мають знімати гроші із рахунків та самостійно переказувати їх комунальним підприємствам за спожиті послуги.

За словами заступниці керівника ГУ Пенсійного фонду в Житомирській області Світлани Антонюк, раніше пільгову оплату за водо-, теплокористування, електроенергію та інші житлово-комунальні послуги розподіляли відділення Ощадбанку та Укрпошти. Однак з 1 лютого ця можливість скасована.

Що стосується пенсіонерів, вони й далі, за бажанням, можуть отримувати субсидію через відділення Укрпошти. Також гроші вони можуть забрати одразу у день виплати пенсії. А от українцям непенсійного віку треба визначатись, як вони хочуть отримувати субсидії:

  • або відкрити рахунок у банківській установі, і ці гроші будуть надходити туди;
  • або продовжувати отримувати житлові субсидії у відділеннях Укрпошти.

Кому можуть перерахувати субсидію посеред опалювального сезону

У ПФУ пояснили, що переглянути призначення допомоги можуть таким категоріям українців:

  • непрацюючим пенсіонерам, якщо пенсіонер звільнився з роботи, а його заробітну плату було враховано у тому періоді, за який проводився розрахунок житлової субсидії;
  • особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого призначено субсидію;
  • непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, щодо призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла.

Раніше ми розповідали про те, яким чином можна виправити помилку в декларації на отримання субсидії. Також сайт Pro Гроші повідомляв, кому можуть перерахувати субсидію посеред опалювального сезону.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.