Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Підловили на брехні: яку заяву зробили у Кабміні щодо українського зерна у Польщі

У Кабміні прокоментували заяви різних країн щодо того, що українське зерно негативно впливає на їхні ринки

Фото: УНІАН.  Колаж: Pro Гроші

У Кабміні пояснили, чи впливає українське зерно на ціни в Польщі

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Поставки українського зерна до Польщі, Словаччини чи Угорщини абсолютно не впливає на місцеві ринки зерна. Зернові у цих країнах дорожчають та дешевшають не з вини українських фермерів.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, українські фермери перебувають у набагато гіршому становищі, ніж аграрії в Європі.

"Розмови про те, що українське продовольство шкодить польським, словацьким чи угорським фермерам, – це спекуляції. Наше зерно суттєво не впливає на ціни в сусідніх державах, тоді як наші аграрії перебувають у набагато гіршому та важчому становищі, ніж їхні західні колеги", — сказав очільник уряду.

Що відбувається з цінами на зерно у Польщі

Як пояснив доцент Київської школи економіки Олег Нив'євський, ціни знижуються на фоні глобальної ситуації на ринках. Водночас українське зерно ніяк не впливало на ситуацію, а польські фермери просто зараз мають майже вдвічі більший виторг, на відміну від українських.

"Чому – це усім відомо. Війна триває, логістика дуже дорога, ризики, обмежені експортні можливості тощо. Динаміка польських цін загалом відповідає динаміці світових. Тобто не видно, щоб наш експорт їм "ламав "ринок", — розповів Нів'євський.

Що сталося між Україною та Польщею

Єврокомісія 15 вересня вирішила зняти заборону на імпорт українського зерна у країни Європейського союзу. Але очільник польського уряду Матеуш Моравецький сказав, що з 16 числа країна запровадить ембарго на українське зерно аби захистити інтереси місцевих фермерів. Дії Польщі підтримали Словаччина та Угорщина. Уряди цих країн теж погодилися з тим, що фермери потребують захисту від агропродукції з України.

У відповідь на це український уряд зважився на радикальний крок.Так, за словами заступника міністра економіки, торгового представника України Тараса Качки, наша країна 18 вересня подає позов до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Польщі, Угорщини та Словаччини через заборону на імпорт українського зерна всупереч рішенню Єврокомісії.

Раніше ми писали, який компроміс запропонувала Україна для вирішення зернової суперечки. Також ми писали, що у Польщі вирішили перевірити на якість зерно з України.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.