Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Податки для ФОПів перерахують вже в 2024 році: скільки доведеться платити підприємцям

Розповідаємо, до чого готуватись українським підприємцям наступного року, та що буде з податками на спрощеній системі оподаткування

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

ФОПам доведеться більше заплатити за податки

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

У 2024 році на українців чекають приємні зміни. В два етапи буде підвищено мінімальну заробітню платню до 8000 грн. Проте для ФОП не все так однозначно. В результаті частина податків теж зросте, а саме розмір мінімального соціального внеску (ЄСВ), який сплачують усі підприємці.

Сайт Pro Гроші розповідає, до чого потрібно підготуватись ФОПам у наступному році.

Оскільки мінімальну зарплатню підніматимуть двічі, ЄСВ також зростатиме в два етапи. В результаті мінімальний єдиний соціальний внесок для ФОП складатиме:

  • 1562 грн за місяць, або 4686 грн за квартал – з січня по липень 2024 року;
  • 1760 грн за місяць, або 5280 грн за квартал – з липня 2024-го по січень 2025-го.

Відомо, що це не останнє підвищення мінімальної зарплатні, її планують підвищити також у 2025-2026 роках. Тому розмір ЄСВ також зросте – до 1841 грн за місяць у 2025 році та 1970 грн у 2026-му.

Що буде з податками на спрощеній системі

Підросте також прожитковий мінімум, від якого напряму залежить єдиний податок, що сплачують ФОП першої групи. Ставка складає 10% від прожиткового мінімуму і у 2024 році становитиме 302,8 грн.

На другій групі єдиний податок складає 20% від мінімалки, а отже теж очікується його зріст. Щоправда перегляд відбудеться один раз, адже в розрахунку податкової ставки береться до уваги мінімалка, встановлена станом на 1 січня звітного року. Тому у 2024 році єдиний податок для ФОП другої групи становитиме 1420 грн на місяць.

Для третьої групи ФОП все залишиться без змін, адже їх податки залежать від доходів підприємців, а не соцстандартів.

Є також інформація про те, що у 2024 році підвищать мінімальну пенсію та проведуть індексацію для всіх пенсіонерів.

Які податки потрібно сплатити за грошову допомогу

Через війну українці змушені звернутися за грошовою допомогою від міжнародних організацій. Саме тому виникає питання, чи потрібно сплачувати податки з отриманих коштів.

Податківці дали чітку відповідь, згідно якої дохід внутрішньо переміщених осіб, що вони отримали у вигляді благодійної допомоги від міжнародних організацій, перелік яких визначається Кабміном, не включається до місячного або річного оподатковуваного доходу платника податків.

А отже можна зробити висновок, що благодійна допомога, яка надається внутрішнім переселенцям міжнародними організаціями, не підлягає оподаткуванню.

Раніше ми розповіли, як зміняться податки і ліміти у 2024 році, а також які зміни можуть запровадити для ФОПів.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.