Перевірки повертаються – до кого прийде податкова з 1 грудня
Насправді прийняття даного законопроєкту – це одна з останніх вимог МВФ для ухвалення траншу
Український бізнес можуть перевіряти
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт №10016. Саме він повертає податкові перевірки для бізнесу. Однак зверніть увагу, що не всі підприємці під це підпадають.
Про це пише Мінфін.
Прийняття даного законопроєкту – одна з останніх вимог МВФ для ухвалення траншу. Метою законопроєкту є виконання Україною в повному обсязі зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року, в частині обмеження дії мораторію на проведення податкових перевірок.
Кого перевірятимуть
Платники податків у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції.
Платники податків у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні.
Платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги.
Нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва.
Інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріям.
Також перевірятимуть платників, які за 2021 рік:
мали вдвічі більшу дебіторську заборгованість ніж кредиторську;
мали рівень сплати податку на прибуток менший ніж 50% по галузі та ПДВ менший ніж 50% по галузі;
річний дохід становить понад 10 мільйонів гривень, при тому загальна сума витрат становить понад 75% суми річного доходу.
Для кого мораторій продовжується
З 1 грудня 2023 року діятиме мораторій на:
проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп – до 1 грудня 2024 року;
проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій;
проведення фактичних перевірок за місцеперебуванням об’єктів оподаткування, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій.
Про що варто знати ФОП на 1 групі
Підприємці на 1 групі можуть вести свою діяльність без реєстратора розрахункових операцій, але вони мають велику кількість обмежень, щодо найманих працівників, ведення діяльності та річних доходів.
Податковим кодексом України передбачено що на 1 групі може перебувати платник податку, який займається виключно роздрібною торгівлею на території ринків та/або надає побутові послуги населенню. Мова йде про:
фотографування;
прибирання;
організація поховань;
виробництво текстилю, одягу та взуття;
догляд за дітьми;
ремонт побутових приладів, годинників тощо;
сфера краси;
торгівля з прилавків;
прокат товарів.
Такі підприємці працюють виключно на себе, не можуть мати найманих працівників, а також — на них не розповсюджується відповідальність за відсутність реєстратора розрахункових операцій.
Раніше ми писали, який розмір податків потрібно сплатити українцям за продаж землі, а також чи доведеться українцям сплачувати податки з коштів, отриманих за програмою "єВідновлення".
Сподобалась стаття?