Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Найгірше позаду? У Нафтогазі прояснили ситуацію з боргами

Розповідаємо, яку важливу умову виконала українська компанія перед партнерами

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Нафтогазу вдалося уникнути дефолту у 2023 році

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Національній акціонерній компанії Нафтогаз України більше не загрожує дефолт. Умови реструктуризації єврооблігацій з терміном погашення у 2022 та 2026 роках були виконані.

Про це повідомив 20 вересня голова правління компанії Олексій Чернишов.

"Ми виконали необхідні платежі за єврооблігаціями 2022/26 відповідно до умов реструктуризації. Таким чином, сьогодні Нафтогаз вийшов з дефолту", – заявив він.

Чернишов пояснив, що "філософія групи Нафтогаз – бути надійними на всіх операційних рівнях".

"Ми й у майбутньому підтверджуватимемо свою надійність партнерам", – підкреслив Олексій Чернишов.

Зазначимо, що у липні 2022 року компанія повідомила про дефолт за виплатами єврооблігацій. Тоді у Нафтогазі стверджували, що усе сталося через дії уряду, який не погодив виплати.

Нафтогаз вимагає компенсації від РФ

У червні цього року компанія зареєструвала позов в Окружному суді США округу Колумбія, щоби у примусовому порядку стягнути кошти з Росії. Нафтогаз вважає, що країна-агресор має заплатити 5 мільярдів доларів включно з відсотками за збитки, яких українська компанія зазнала через втрату майна у Криму.

Як пояснили у Нафтогазі, ще 12 квітня Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов'язав Росію відшкодувати кошти компанії. Але Росія не захотіла добровільно виконувати це рішення, тому Нафтогаз вирішив вдатися до процедури примусового стягнення

"Оскільки Росія добровільно не сплатила кошти, передбачені рішенням арбітражу, ми маємо намір використати всі доступні механізми для стягнення. Зараз працюємо над цим у Сполучених Штатах та інших цільових юрисдикціях", – уточнив керівник Нафтогазу Олексій Чернишов.

Видобуток газу буде збільшуватися

Керівник Нафтогазу розповів, що існує одразу два сценарії, за якими видобуток газу в Україні нарощуватимуть щороку:

  • песимістичний – Нафтогаз розраховує на свої інвестиційні спроможності, які дозволять збільшувати видобуток газу щороку приблизно на 0,5-1 мільярд кубометрів;
  • оптимістичний – завдяки успішним реформам, ринку енергії, іноземним партнерам, доступності капіталу та кредитування компанія зможе збільшувати видобуток на 1-3 млрд куб. м щороку.

При цьому стратегія роботи Нафтогазу має дві частини – воєнного і повоєнного часу. Під час війни компанія зосередилася намагатиметься забезпечувати стале постачання газу, яке покриває споживання.

Раніше ми розповідали, чи вистачить Україні газу для опалювального сезону. Також ми пояснювали, як Нафтогаз розраховуватиметься з боргами.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.