Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Банкомати ПриватБанку: яка неприємність може статися під час відключення світла

Під час відключення світла банкомати ПриватБанку припиняють видавати готівку

Фото: УНІАН, ПриватБанк. Колаж: Pro Гроші

Клієнт втратив 10 000 грн за те, що обрав невдалий час для зняття готівки

Фото: УНІАН, ПриватБанк. Колаж: Pro Гроші

Під час відключення світла банкомати ПриватБанку припиняють видачу грошей. У разі, якщо операція зі зняття готівки перебуває в процесі та водночас зникає електроенергія, гроші можуть знятися з рахунку, але залишитись у банкоматі.

Про це написав клієнт ПриватБанку на спеціалізованому сайті Мінфін.

"Проводив дві операції по зняттю готівки з картки ПриватБанку. Коли виконував друге зняття, банкомат почав відраховувати готівку, проте відключили світло. Банкомат повернув картку, а готівку не видав", – написав чоловік.

Як результат, з рахунка клієнта списали 10 000 грн і додатково 100 грн комісії.

Інші користувачі сайту припускають, що при відновленні електроживлення банкомат може видати гроші, що застрягли, наступному клієнту, оскільки кошти залишаються в механізмі видачі.

Зі свого боку ПриватБанк перепросив за завдані незручності та пообіцяв зв'язатися з клієнтом для розв'язання проблеми.

Як працюватимуть банки в умовах блекауту

У разі тривалого блекауту в Україні зачинять більшість банківських відділень. Залишать лише чергові відділення, які працюватимуть на резервних джерелах енергії, а також обслуговуватимуть не лише клієнтів свого банку.

Банківська система не припинить роботу навіть за умов жорсткого і тривалого блекауту. Однак, кількість працюючих відділень буде скорочено, українці зможуть звертатися в чергові відділення, які визначать самі банки.

Щоб клієнти фінустанов мали змогу й надалі користуватись будь-якими послугами, НБУ рекомендує банкам заздалегідь вжити деяких заходів, а саме:

  • збільшити залишок готівки у касах, розмістивши в чергових відділеннях додаткові сейфи для зберігання готівки;
  • контакт-центри банків та їхні дата-центри потрібно забезпечити резервними джерелами живлення, запас палива для цих джерел має бути щонайменше на 7 днів;
  • заздалегідь визначені чергові відділення також необхідно забезпечити резервними джерелами живлення. У них мінімальний запас палива має бути не меншим за дводенний. При цьому має бути джерело поповнення запасів палива у разі потреби. Крім того, банки повинні подбати про резервні (супутникові) канали зв'язку для відділень, які працюватимуть;
  • слід передбачити збільшення комплексів самообслуговування у чергових відділеннях.

Список працюючих чергових відділень необхідно опублікувати на сайті конкретного банку, а також адреси працюючих відділень повинен мати контакт-центр банку та НБУ. На вхідних дверях інших відділень, які не працюватимуть під час блекауту, має бути інформація про чергові відділення.

Також ці відділення мають забезпечити приймання готівки від бізнесу. Причому не лише від підприємців, які є клієнтами цього банку, а й від тих, що зазвичай обслуговуються в інших банках. Впродовж тривалого блекауту деякі банки мають скасовувати комісії за зняття готівки в інших банках.

Раніше сайт Pro Гроші писав, чому в касах українських банків не так просто купити валюту. Також ми розповідали, як отримати кредит від банку під час війни.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.