Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Податок на автівки: хто та скільки має сплатити

З'ясовували, кому з автовласників доведеться сплатити податок у 2023 році

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Які податки мають сплатити власники автівок у 2023 році

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

У 2023 році власники автівок мають сплатити транспортний податок – йдеться про фізичних та юридичних осіб, які мають легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років, а середньоринкова вартість машини становить понад 2 512 500 грн.

Про це розповіли в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Щороку до 1 лютого звітного року Міністерство економіки України на своєму сайті публікує перелік легкових авто, виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна та типу пального.

Яка ставка податку

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожне авто. Обчислення суми податку здійснює відповідний орган за місцем проживання платника податків.

Підстава для сплати податку

Підставою для сплати є податкові повідомлення-рішення про сплату суми разом із докладним розрахунком суми податку та відповідні платіжні реквізити, які платник отримує від контролюючого органу до 1 липня року звітного періоду. Електронну форму декларації можна оформити за посиланням.

Як змінюється вартість реєстрації легкових автомобілів

Розмір податку залежить від розміру прожиткового мінімуму. Зараз він становить 2 684 грн, що на 203 грн більше, ніж було у 2022 році.

Згідно з пунктом 7 статті 1 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" при першій державній реєстрації в Україні легкового автомобіля фізичні особи сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Тобто, при покупці легковика в автосалоні або ввезеного з-за кордону, крім визначених випадків, відповідно до чинного законодавства, є обов’язковий пенсійний збір.

Відповідно до пункту 8 статті 4 зазначеного Закону його розмір встановлюється так:

  • 3 % — якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 4 % — якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 5 % — якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до:

  • договору купівлі-продажу;
  • договору міни;
  • довідки органів митної служби;
  • акта експертної оцінки вартості автомобіля;
  • інших документів, що підтверджують цю вартість.

Отже, з 1 січня 2023 року при першій реєстрації автомобіля на території України, незалежно від того, нова машина чи вживана, необхідно сплатити визначену вартість збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за такими розрахунками залежно від вартості легкового автомобіля без урахування податку на додану вартість:

  • не перевищує або дорівнює 442 860 грн — сплачується 3%;
  • більше ніж 442 860 грн, але не перевищує або дорівнює 778 360 грн — сплачується 4%;
  • більше ніж 778 360 грн — сплачується 5%.

Податок сплачується на бюджетні рахунки, відкриті в головних управліннях Казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в сервісних центрах МВС.

Раніше ми розповідали, скільки треба заплатити при першій реєстрації машини у 2023 році. Крім того, сайт Pro Гроші писав, чи можуть власники авто розраховувати на субсидію.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.