Падіння цін не зупинити – скільки в Україні коштує пальне 15 березня
Український ринок пального має чимало запасів, а тому за збільшення цін можна поки не переживати
Вартість пального змінилася
Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші
За попередні місяці ціни на пальне в Україні впали на 10%. Ця тенденція продовжується і зараз. Отже, український ринок постійно доводить, що можна жити без російських нафтопродуктів. Ба більше навіть мати зниження цін і збільшення запасів. Чергове здешевіння пального ми бачимо і сьогодні.
Про це свідчать дані порталу Мінфін.
15 березня середня вартість різних видів палива в Україні становить:
бензин А-95 преміум – 49,21 грн/л;
бензин А-95 – 47,36 грн/л (-0,021%);
бензин А-92 – 46,46 грн/л (+0,022%);
дизельне пальне – 48,61 грн/л (-0,593%);
автомобільний газ – 22,62 грн/л (-0,352%).
Чи є проблеми з нестачею пального?
Якщо ви проживаєте на підконтрольній території України, то тут можна купити будь-який бензин, а також дизель чи автогаз. З цими видами пального проблем немає і не буде найближчим часом.
Однак зовсім інша ситуація на сьогодні в тимчасово окупованих населених пунктах. Наприклад, у Луганській, Донецькій та Херсонській областях не завжди можна придбати бензин А-95 преміум та А-92.
Де продають фальсифіковане пальне
Раніше ми вже писали, що в Україні досі працюють мережі АЗС, які реалізують споживачам так звану "бодягу". Тобтофальсифікат палива. Фахівці Інституту споживчих експертиз відібрали проби бензину А-95 у всеукраїнських мережах та на регіональних заправках. Також під перевірку потрапили АЗС, які знаходяться в невеликих населених пунктах.
Виявилося, що пальне не відповідало нормативам профільного ДСТУ в мережах:
- ANP;
- АВІАС;
- 24/7;
- KRAFT;
- DNIPRO OIL GROUP.
Водночас результати показали, що за якість продукту можна не хвилюватися, купуючи його в мережах:
- WOG;
- SOCAR;
- ОККО;
- KLO;
- PRIME;
- AVANTAGE 7;
- CHIPO;
- ZOG;
- ОВІС.
Детальніше про те, де українські водії можуть випадково купити фальсифіковане пальне, читайте у нашому матеріалі.
Податок на автівки
Також ми вже розповідали вам про те, що власники деяких легкових автомобілів повинні сплачувати транспортний податок. Це стосується людей з автівками, які випустили не більше п’яти років тому та які коштують понад 2 512 500 грн (середньоринкова вартість). Розмір встановлюють з розрахунку на календарний рік – 25 000 гривень за кожне авто.
Українців інформує про необхідність заплатити податок контролюючий орган за допомогою відповідного рішення. Там окрім точно суми також вказують власне розрахунки та платіжні реквізити. Документ надходить платникам до 1 липня року звітного періоду.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що розоритися через порушення ПДР реально, та розповідав, які штрафи загрожують водіям в Україні. Також ми повідомляли, з яких країн завезли найбільше легковиків у 2022 році.
Сподобалась стаття?