Ціни на пальне набирають обертів – що відбувається на АЗС
З 1 липня 2023 року в Україні повернули ставку ПДВ на нафтопродукцію з 7% до 20%, а тому ціни постійно зростають

Українці можуть заплатити за пальне чималу суму
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Ціни на пальне знову змушують водіїв нервуватися. Вартість бензину, дизелю та автогазу росте щодня. Виключенням не стала і дана доба.
Про це свідчать дані Консалтингової групи А-95.
Незмінною залишилась лише вартість автомобільного газу. Бензин А-95 став дешевше, а от інша сировина знову коштує дорожче.
Станом на 28 липня середня вартість різних видів пального в Україні становить:
бензин А-95 преміум – 50,59 грн/л (-0,020%);
бензин А-95 – 48,59 грн/л (+0,021%);
бензин А-92 – 46,43 грн/л (+0,022%);
дизельне пальне – 47,77 грн/л (+0,084%);
автомобільний газ – 23,46 грн/л (0,0%).
Чому ростуть ціни на пальне
Українські АЗС вимушені підвищувати вартість пального через повернення податків, які були ще до повномасштабної війни. Саме з 1 липня 2023 року в Україні повернули ставку ПДВ на нафтопродукцію з 7% до 20%.
Помітним стало також відновлення акцизного збору на пальне, який раніше був значно знижений. Зараз акцизний збір на бензин становить 213 євро за тисячу літрів, а на дизельне пальне – 139,5 євро.
Логічно, що такі зміни створять чимале навантаження на автовласників, які ледь не кожного дня стикаються з постійним коливанням цін на пальне.
Як не залишитися без грошей та автівки після заправки на АЗС
Є одразу кілька правил про які має памʼятати кожен водій.
Вимикайте двигун під час заправки. Це перша вимога пожежної безпеки. Наприклад, запалювання може працювати з перебоями, двигун "троїти", а частина незгорілого палива виходитиме через вихлопну трубу з іскрами.
Отож, якщо заправляти автівку з увімкненим двигуном, то є ризик, що іскра з вихлопної труби або розряд статичної електрики спричинить пожежу.
Не заправляйте бак на повну. Якщо залити багато бензину у бак, то зріджене пальне може потрапити у вугільний фільтр для пари. А це негативно вплине на роботу автомобіля, пошкодить двигун, а водію доведеться витрачати гроші, щоби відремонтувати автівку.
Правильно обирайте пальне. Для заправки більшості автомобілів потрібні бензин чи дизель. Але іноді водії вирішують, що можна заправити свою автівку іншим видом пального. Якщо ви зрозуміли, що скоїли помилку вже після від'їзду з АЗС, тоді доведеться промивати усю паливну систему.
Якщо вас зацікавила дана тема, то більше правил поводження з автомобілем, які продовжать йому життя, ви можете прочитати в нашому матеріалі за посиланням.
Сайт Pro Гроші вже розповідав, як українцям краще сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху. Ще ми писали про те, для яких видів транспорту українцям не потрібне водійське посвідчення.
Сподобалась стаття?