Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

За комуналку доведеться платити зі свого гаманця: кому можуть відмовити в субсидії

Розповідаємо, як нараховують субсидію та кому можуть відмовити в допомозі на сплату комунальних послуг

Фото: УНІАН

Як не залишитись без субсидії в опалювальний сезон

Фото: УНІАН

Багато українських сімей звертається по державну допомогу на сплату житлово-комунальних послуг. Субсидію призначають родинам у яких витрати на комуналку перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. Однак деяким українцям можуть відмовити в призначенні такої допомоги.

Про те, що може стати причиною відмови в субсидії, повідомили на сайті Мінсоцполітики.

Під час нарахування субсидії на опалювальний сезон враховуються доходи домогосподарства за І – II квартали 2023 року, а пенсійної виплати — за серпень 2023 року. Минулого опалювального сезону українці отримували до 1600 гривень на місяць для оплати комунальних послуг, але цього року виплати можуть стати більші, зважаючи на підвищення тарифів на електроенергію.

Субсидія призначається на одного представника сім'ї, але при цьому враховують доходи всіх членів родини. Відмовити в призначені субсидії можуть якщо:

 • є житло площею понад 130 м² у багатоквартирному будинку або приватний будинок площею понад 230 м²;
 • родина має транспортний засіб з роком випуску менше 5 років або більше одного транспортного засобу з роком випуску менше 15 років;
 • у власності сім'ї більше одного житлового приміщення;
 • у членів домогосподарства є депозит у банку понад 100 тисяч гривень або облігації внутрішньої державної позики на суму понад 100 тисяч гривень;
 • у одного з членів домогосподарства є борг, внесений до Єдиного реєстру з виконавчих проваджень, терміном понад три місяці;
 • у складі сім'ї є безробітні повнолітні особи або ті, хто не оплачує ЄСВ протягом 90 днів.

Субсидії нараховує Пенсійний фонд України, але для призначення допомоги не обов'язково відвідувати установу. Для зручності є можливість пройти цю процедуру онлайн, скориставшись порталом Пенсійного фонду або порталом "Дія".

Як оформити субсидію переселенцям

Внутрішньо переміщені особи мають право на отримання субсидії, але для оформлення допомоги потрібно отримати додатковий документ. Мова йде про довідку ВПО про реєстрацію за новою адресою проживання. Для оформлення субсидії такі особи можуть подати заяву:

 • через портал "Дія";
 • завітавши особисто в місцеву раду або ЦНАП;
 • через мобільний застосунок ПФУ;
 • звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду;
 • через портал Пенсійного фонду.

Окрім заяви, для призначення субсидії, слід надати реєстраційний номер платника податків, паспорт, довідку про статус ВПО, декларацію про доходи та витрати.

Раніше ми писали, про субсидії для безробітних громадян, а також як дізнатися про призначення допомоги на сплату комунальних послуг онлайн.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.