Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

В YASNO порадили вже зараз готуватися до холодів – сім дієвих способів

Українцям пояснили, як зберегти тепло у квартирі чи будинку без зайвих зусиль

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Українці можуть почати готуватися до холодів

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Українці вже зараз повинні готуватися до опалювального сезону. Найважливіше зараз подбати про забезпечення тепла у житловому приміщенні під час холодів. Для цього потрібно зменшити енерговитрати, але при цьому зберегти тепло.

Як це можна зробити – пояснили в YASNO.

Як підготувати житло до холодів

Перевірити двері та вікна. Якщо є щілини, необхідно встановити гумові ущільнювачі, відрегулювати фурнітуру та доводчики. Це дозволить уникнути протягів, тепле повітря не буде виходити на вулицю, а холодне – потрапляти в приміщення.

Правильно розташуйте меблі. За можливості перемістіть якомога далі від зовнішніх стін такі меблі – ліжка, дивани та крісла. Так у зонах відпочинку буде триматись більш комфортна температура без додаткового обігріву.

Підготуйте батареї. Для ефективного розповсюдження тепла вони не мають перекриватися шторами, меблями або декоративними решітками. Ретельно вимийте батареї від пилу та встановіть позаду них екрани з фольги. Це допоможе збільшити тепловіддачу на 20%.

Подбайте про додатковий обігрів. Розгляньте варіант придбання обігрівача. При його виборі враховуйте особливості приміщення, принцип дії та споживання. Так, якщо вмикати електрообігрівач щодня по 6 годин протягом місяця, то споживання керамічного, конвекторного чи інфрачервоного складе 90-270 кВт∙год, масляного 270-450 кВт∙год, тепловентилятора – 360-720 кВт∙год. Якщо плануєте для обігріву використовувати кондиціонер, перевірте його стан та температурний режим, за яким він може працювати у холодний період.

Переконайтеся у надійності проводки. Щоб уникнути проблем при збільшенні навантаження на мережу, перевірте справність проводки, розеток та енергоприладів. Для цього краще заздалегідь скористатися послугами спеціаліста.

Утепліть під’їзд. Жителі багатоповерхівок повинні перевірити щільність закриття вікон та дверей. Також не зайвим буде зазирнути у підвал та на дах, щоб упевнитися у цілісності покриття та утепленні трубопроводів.

Подбайте про резервне джерело живлення. Найкраще рішення для квартир та будинків на випадок відсутності світла – це зарядні станції. На відміну від генераторів вони не виробляють електроенергії, а накопичують її. Попередньо зарядивши станцію від звичайної розетки, під час знеструмлення її можна використовувати для живлення електроприладів.

Які запаси потрібно зробити на випадок відключень світла

Ми вже писали проте, які продукти варто придбати, щоб зробити запаси перед опалювальним сезоном. Вдома повинні бути:

  • консерви (тушковане м'ясо, рибні консерви, овочеві, бобові). Ці продукти можуть стояти довго;
  • олія різноманітні крупи, макарони;
  • борошно, цукор, сіль;
  • чай, кава;
  • молоко тривалого зберігання (ультрапастеризоване);
  • сухарі, бублик, крекери, хлібці;
  • продукти, багаті на вуглеводи: солодке печиво, цукерки, сухофрукти, халва;
  • мед, згущене молоко;
  • овочі.

Крім того, необхідно забезпечити себе мінімальним запасом засобів побутової хімії, свічок, сірників, ліхтариків, батарейок та лампочок.

Раніше ми писали про те, скільки можуть тривати відключення світла взимку. Також ми розповідали про 5 способів зробити свою квартиру теплішою без опалення.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.