Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Готуватися потрібно вже зараз – хто у 2023 році зможе отримати безкоштовні дрова

Розповідаємо, у кого буде право зробити запаси твердого палива безплатно

Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українці мають право на безкоштовні дрова

Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні вже почали підготовку до опалювального сезону. Частина громадян вже користуються або переходять на опалення дровами, адже в умовах відключення світла воно більш надійне. При цьому деякі українці мають право заготовляти тверде паливо безплатно або на пільгових умовах.

Pro Гроші розповідають, хто має право отримати дрова безплатно у 2023 році.

Хто може отримати пільги

Постановою Кабміну № 373 передбачено надання пільги на придбання твердого палива для українців, які проживають у будинках без центрального опалення. Пільгу можуть отримати:

  • члени сімей загиблих – 50%;
  • учасники бойових дій – 75%;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни – 100%.

Таку пільгу можна використати на придбання скрапленого газу, дров, вугілля, вугільних брикетів, пічного побутового палива, гасу освітлювального, паливного торфу чи торф’яних брикетів.

Щоб отримати пільгу, треба звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Хто має право на безплатні дрова

Крім того, українським законодавством передбачено право на пільгу в розмірі 100% знижки на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу для пенсіонерів, які працювали за певними спеціальностями та проживають у сільській місцевості.

Користуватись пільгою, в межах встановлених норм, мають право колишні:

  • педагогічні працівники;
  • медичні та фармацевтичні працівники;
  • спеціалісти із захисту рослин;
  • працівники музеїв, бібліотек;
  • працівники державних та комунальних закладів культури, закладів освіти сфери культури.

Важливо пам'ятати, що членам сім’ї пільговика зазначена пільга не надається.

Чи отримають безплатні дрова інші категорії українців

Минулого року право отримати безплатні дрова надали жителям територій, які прилягають до зон бойових дій. Для цього потрібно було особисто звернутися до військової адміністрації у своїй області та подати заяву.

Доступна ця послуга була для жителів Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської та Чернігівської областей.

Чи буде подібна видача дров цього року, наразі невідомо. Однак у Держлісагентстві вже відзвітували про підготовку до майбутнього опалювального сезону та заявили, що розробляють механізми забезпечення дровами прилеглих до зони проведення бойових дій та деокупованих населених пунктів. Зокрема Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської та Миколаївської областей.

Раніше ми писали про те, хто і як може отримати гроші на дрова та вугілля. Також ми розповідали про актуальні ціни на дрова в Україні.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.