Штраф може бути колосальним: за що можуть покарати споживачів газу в Україні
Розповідаємо, за що споживачів газу можуть оштрафувати та чому суди стають на бік постачальника послуг
За що споживачів газу можуть оштрафувати на 86 тис. грн
Фото: Pexels
Деяких українців можуть оштрафувати на значну суму, якщо буде встановлено факт втручання в роботу газового лічильника. Клієнта "Харківгазу" суд зобов'язав виплатити за газ 86 тис. грн після того, як працівники підприємства оглянули лічильник споживача.
Про те, на скільки можуть оштрафувати українців, розповідає редакція сайту Pro Гроші.
Правилами передбачено, що в разі встановлення факту втручання в роботу лічильника, всі покази на ньому вважаються недійсними. Саме тому, в рішенні суду № 619/4238/23 вказано, що до вже сплачених коштів за газ додають об'єм газу, який споживач міг би використати згідно з нормативами споживання.
Під час огляду лічильника, працівники газового підприємства заявили, що їм не видно нижнього відбитка на пломбі заводу-виробника та вирішили, що цього достатньо для донарахування за газ. Спершу лічильник помістили в спеціальний футляр, а надалі зняли та відправили на експертизу, яка підтвердила порушення.
Посилаючись на висновки експертизи, суд ухвалив рішення за яким клієнт повинен сплатити на користь Акціонерного товариства Оператора газорозподільної системи "Харківгаз" 86 248 грн за донарахований об`єм природного газу, а також судовий збір.
"Існує доступ до відлікового механізму....За результатами позачергової повірки лічильника газу споживача визнано "Непридатними до застосування", — було встановлено в результатах експертизи.
І такі випадки не поодинокі, в реєстрі судових рішень можна знайти десятки таких позовів, а в більшості випадків суди стають на бік постачальника та зобов'язують клієнтів газових компаній доплачувати за газ, який теоретично міг бути спожитий. Цікавим є той факт, що інколи споживачі самі помічають пошкодження лічильника та повідомляють газові компанії про проблему.
На кого покладають сплату за заміну лічильника світла
Як і більшість пристроїв, лічильники світла мають свій ресурс придатності, тому щоб облік обсягів електроенергії здійснювався правильно. вони потребують періодичної заміни. Підстави для заміни такі:
- пристрій завершив міжповірочний інтервал;
- прилад не пройшли періодичну перевірку.
Безплатно заміну проводять, якщо вона ініційована постачальником електроенергії або в разі планової заміни приладів обліку. Також оператор сам може замінити встановлений лічильник на новий з кращими технічними характеристиками.
Раніше ми писали, хто може допомогти з проблемним лічильником електроенергії, а також що варто знати кожному українцю про повірку газових приладів.
Сподобалась стаття?