Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Росіяни прикриваються Нафтогазом: як окупанти намагаються обманути українців

В компанії попередили про розповсюдження фейкової інформації серед українців та закликали бути дуже обережними

Фото: УНІАН, Нафтогаз/Facebook, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Росіяни, прикриваючись Нафтогазом, розповсюджують фейкові платіжки

Фото: УНІАН, Нафтогаз/Facebook, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Росіяни почали розповсюджувати у своїх Telegram-каналах фейкові платіжки від Нафтогазу з пропозицією знижок. За основу вони взяли вже існуючу платіжку та додали до неї QR-код, аби люди його сканували та потрапляли в пастку пропагандистів.

Про це попередила пресслужба Нафтогазу у Facebook.

Як відрізнити фейкову платіжку?

Газопостачальна компанія опублікувала порівняння двох фото. На відміну від справжньої платіжки, на фейковій присутній QR-код з написом: "Ви можете отримати знижку на оплату послуг, якщо розповісте про колаборанта або ухилянта за допомогою бота".

Насправді таких знижок в Нафтогазі не існує, а такий хід є черговою інформаційною пасткою від російських пропагандистів. Тому в компанії закликають не сканувати цей QR-код та не переходити за жодними посиланнями.

"Радимо не довіряти сумнівним джерелам інформації, а особливо тим, що пов’язані з країною-агресором", – зазначили в Нафтогазі.

Росіяним почали використовувати платіжки Нафтогазу для своїх цілей
Росіяним почали використовувати платіжки Нафтогазу для своїх цілей
Фото: Нафтогаз/Facebook

Скоріш за все, цей QR-код може перенаправляти українців на пропагандистські Telegram-канали, а в найгіршому випадку всі мобільні дані споживачів можуть потрапити до рук окупантів.

Тож, якщо вам в соцмережах надійшла фейкова платіжка, одразу її видаляйте та в жодному разі не скануйте код, аби бути інформаційно захищеними.

Що буде з тарифами на газ найближчим часом?

Оскільки українців цікавить, чи варто їм чекати підвищення тарифів на газ перед зимовим періодом, керівник Газопостачальної компанії "Нафтогаз" Олексій Чернишов вирішив дати роз'яснення щодо цього та відповісти на запити клієнтів.

Наразі в компанії діє фіксований тариф для населення на рівні 7,96 грн за куб. м (з ПДВ), він залишатиметься незмінним принаймні до 30 квітня 2024 року. За словами Чернишова, рішення щодо фіксації ціни на газ було прийнято з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в Україні.

Тож, навіть попри складні обставини, компанія зобов'язалася продовжувати тримати ціни на блакитне паливо для громадян на тому рівні, який був до запровадження воєнного стану, аби забезпечити певну стабільність та підтримати населення.

Раніше ми розповідали, скільки може коштувати блакитне паливо у Європі. Також ми писали, що загрожує українцям, які "скручують" показники лічильників газу.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.