Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Українці "скручують" показники лічильників газу — що загрожує порушникам

Розбиралися, чи можна самовільно міняти лічильники газу та яке покарання загрожує тим, хто спробує "скрутити" його показання

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Скручування показників лічильника дорого коштуватиме споживачеві

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В Україні споживачі почали масово "скручувати" показники лічильників газу. Таким чином люди намагаються "заощадити" на платіжках, але коли перевірка виявить факт порушення, то доведеться заплатити в рази більше.

Про це повідомляють в обленерго Рівненської області.

Спеціалісти кажуть, що тільки в їхньому регіоні вже виявили 58 втручань у роботу приладів обліку споживання газу, за що їхні власники понесуть відповідальність.

Які дії енергетиків після виявлення порушення

Після виявлення факту втручання в роботу лічильника фахівці облгазу складають акт про порушення. Споживач має його підписати, але документ буде дійсним навіть у разі відмови (поставити підпис зможе уповноважена особа).

Коли акт складено, лічильник в обов'язковому порядку забирають на експертизу, яка має підтвердити факт втручання в роботу приладу.

Після винесення експертного висновку, споживач повинен відшкодувати збитки та сплатити за весь неврахований газ, причому розмір компенсації визначає спеціальна комісія.

За що має заплатити порушник

В обленерго додали, що споживач-порушник змушений буде відшкодувати:

  • вартість послуг повірки,
  • новий лічильник;
  • завдану шкоду.

В яку суму це виллється, невідомо, але явно більше, ніж він намагався заощадити.

Що робити, якщо лічильник погано працює

У тому випадку, якщо споживач помітив неполадки в роботі лічильника газу, він повинен негайно звернутися до свого облгазу і повідомити про це. Якщо приховати цей факт, то цифри у платіжках нараховуватимуться некоректно, і за це потім відповість сам власник лічильника.

Чи можна самостійно замінити лічильник

Самовільно замінювати лічильники газу споживачі без перевірки не можуть. Це мають зробити представники облгазу. Усі акти про встановлення, заміну та перевірку лічильників потрібно зберігати якомога довше, аби мати всі докази втручань у роботу пристроїв.

Хто має платити за повірку газового лічильника

Як ми писали вже раніше, повірку лічильників повинні проводити раз на 4 або 8 років. При цьому витрати за транспортування, демонтаж, технічне обслуговування та інші дії з лічильником має сплачувати виключно облгаз. До того ж не важливо, хто власник лічильника – споживач чи компанія. Більше про повірку лічильників – у нашому матеріалі.

Раніше ми зазначали про те, що у Нафтогазі звернулися до недисциплінованих клієнтів. Також ми пояснювали, як передати показники лічильника за газ з-за кордону.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.