Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Тарифи на газ і за розподіл: як українцям скасувати платіжки

Пояснюємо, хто зі споживачів може не сплачувати рахунки за газ та за розподіл палива і що для цього потрібно зробити

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Деякі українці можуть ігнорувати рахунки за газ та його розподіл під час війни. Але щоби уникнути боргів, треба виконати одну умову.

Як повідомляє УНІАН, громадяни, які втратили житло під час війни, мають надати докази про руйнування національному оператору газорозподілу "Газмережі".

Як українцям відмовитися від платіжок за газ

Зазначається, що цією можливістю можуть скористатися й ті громадяни, які через бойові дії переїхали жити за кордон. Українцям потрібно надати компанії заяву про руйнування або пошкодження майна, а також додати:

  • фотографії та документи, які допоможуть підтвердити факт знищення житла;
  • копію звіту міської/селищної/сільської/військової адміністрації щодо обстеження можливості або неможливості відновлення об'єкта;
  • копію Акту (довідки) міської/селищної/сільської ради про комісійне обстеження руйнувань або пошкоджень об'єкта;
  • копію Акту ДСНС про пожежу/пошкодження домоволодіння;
  • копію документа про право власності;
  • копію паспорта, ідентифікаційного коду власника.

Житло клієнта, від якого надійде заява, обстежать спеціалісти компанії. Вони відключать об’єкт від газопостачання. Якщо клієнт надасть усі необхідні документи, тоді його позбавлять від необхідності сплачувати за розподіл газу.

"За наявності довідки від державних органів про дату пошкодження житла буде проведено корегування вартості нарахування за розподіл газу з моменту руйнування оселі", — пояснили в компанії.

Що робити громадянам, які поїхали за кордон

Їм потрібно особисто звернутися до компанії "Газмережі", надіславши листа на електронну скриньку, або ж написати на сторінку у соціальних мережах.

"Усі питання клієнтам філії допомагаємо вирішувати шляхом електронного листування. Контакти підприємств вказані на офіційних ресурсах компанії", — зазначили у "Газмережах".

При цьому у компанії підкреслили, що оплата за розподіл газу нараховуватиметься, допоки клієнт не повідомить про тимчасове непроживання у житлі оператора газорозподілу, тобто місцевий облгаз. Зробити це потрібно не пізніше ніж у місячний строк. Також знадобляться документи, які підтверджують відсутність зареєстрованої особи (наприклад, довідку ВПО або копію закордонного паспорта, у якому є відмітка про перетин державного кордону).

Якщо житло буде порожнім впродовж пів року, тоді споживачу (або уповноваженій ним особі) у місячний строк з моменту закінчення кожного піврічного періоду, доведеться надсилати оператору газорозподілу оновлену заяву з відповідними підтверджуючими документами.

Як не платити за світло у порожньому помешканні

Аби споживачам не нараховували "зайві" кіловати, вони мають користуватися автоматичною системою обліку електричної енергії АСКОЕ.

"Тоді оператор бачитиме, що електроенергію не споживають, тому нарахувань не буде. В іншому випадку вам нараховуватимуться середньодобові показання, бо оператор не знає, чи живе хтось у квартирі, чи показання просто не передають", — розповіли у компанії Yasno.

Як уникнути нарахувань:

  • вимкнути усі електроприлади та щомісяця передавати одні й ті ж самі останні зафіксовані показання лічильника;
  • також можна звернутися до оператора й попросити тимчасово припинити електропостачання — потім його можна буде увімкнути повторно.

Раніше ми пояснювали, як українці можуть економити на комунальних послугах. Також ми розповідали, які покупки можуть завадити українцям отримати субсидію.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.