Ціни на дрова влітку дивують: скільки коштує підготуватися до важкої зими
Пам'ятайте, що не всі дерева підходять для того, аби опалювати ними будинок
Вартість дров може зрости
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
Українцям обіцяють нелегку зиму. Через атаку ворога, а також несправність системи цілком можливі відключення світла та навіть блекаути. А тому деякі люди вже зараз запасаються всім необхідним. До цього списку входять і дрова, аби опалювати оселю під час холодів. Однак цей варіант підходить лише для жителів приватного сектору.
Сайт Pro Гроші вирішив дізнатися скільки наразі коштують дрова.
Ціни на дрова в Україні
Згідно з сайтом drova.kiev.ua ми бачимо такі ціни:
дрова з тополі — від 1 050 до 1 400 грн/м.куб;
соснові дрова — від 1 050 до 1 400 грн/м.куб;
дрова вільхи — від 1 200 до 1 600 грн/м.куб;
березові дрова — від 1 200 до 1 600 грн/м.куб;
кленові дрова — від 1 450 до 1 900 грн/м.куб;
дрова граба — від 1 500 до 2 000 грн/м.куб;
дрова ясеня — від 1 500 до 2 000 грн/м.куб;
дрова акації — від 1 450 до 1 900 грн/м.куб;
дубові дрова — від 1 360 до 1 700 грн/м.куб.
В середньому такі ціни наразі спостерігаються на всьому ринку. Не виключено, що ближче до опалювального сезону вартість даної сировини зросте, адже це можливо через збільшення попиту, ажіотажу, а також через ріст курсу долара.
Які дрова краще обирати для опалення будинку
Раніше ми вже писали про те, що не всі дерева підходять для того, аби опалювати ними будинок. Наприклад, не можна це робити хвойними породами. Адже під час горіння з'являється багато диму, а ще вони швидко горять та мало віддають тепла.
Найкраще всього використовувати листяні породи, бо вони довго горять і віддають багато тепла. Також в їхньому складі немає смолистих речовин, тому під час горіння не виділяється гар.
Плодовими деревами також можна розпалювати печі. Але їх краще приберегти для каміна, адже коли вони горять, то виділяють приємні аромати.
Як себе ведуть різні види дерев
Вільха. Ці дерева не потрібно додатково просушувати. Вони самі дійдуть до потрібного стану. Зберігаються такі дрова протягом багатьох років. Під час горіння вільха дає мало диму та має хороше тепловіддавання.
Дуб. Ідеальним варіантом для опалення вважають саме це дерево. Однак коштують такі дрова досить дорого. Дуб економний у використанні й дає багато тепла. Однак ви можете заощадити й міксувати це дерево з іншими дровами, щоб горіння було тривалішим.
Береза. Така деревина дає гарне тепло і має дезінфікувальні властивості. Завдяки дьогтю полумʼя буде горіти тривалий час. Однак зберігати березові дрова надто довго не можна. Береза псується зсередини й стає порохнявою, має неприємний запах, а тепловіддача після цього буде набагато меншою.
Про інші види дерев та те, як вони себе ведуть під час горіння, читайте в нашому матеріалі.
Раніше сайт Pro Гроші зазначав, як експорт електроенергії впливає на тарифи. Детальніше про стан української енергосистеми ви можете прочитати у нашому матеріалі за посиланням.
Сподобалась стаття?